معاون رئیس بانک جدید توسعه کشورهای بریکس: تجربیات چین را تعمیم می‌دهیم

2017-03-08 14:57:29 国际在线
جو شیان، معاون رئیس بانک جدید توسعه کشورهای بریکس چندی پیش در نخستین نشست بین‎المللی بانکداری و فناوری سال 2017 در شهر شیا من واقع در جنوب شرقی چین اظهار کرد:"ما با تأسیس این بانک بر پایه علم و تعمیم تجربیات موفق و نوآورانه سعی خواهیم کرد تا از تعداد بیشتری از پروژه‎ها حمایت کنیم."

وی افزود: در حال حاضر سهم اقتصاد چین از 35 درصد کل اقتصاد جهان فراتر رفته و نقشی مؤثر و مهم در توسعه اقتصادی جهان ایفا می‎کند. اما هنوز صدای چین در چارچوب مدیریت بانکداری بین‎المللی سنتی به خوبی شنیده نشده است. کشورهای در حال توسعه هر سال به هزار میلیارد دلار سرمایه‎گذاری در زمینه ساختار تجهیزات زیربنایی نیاز دارند و ارتقاء صنایع و تعمیم استفاده از انرژی‎های جدید نیاز به حمایت‌ بیشتر دارد که یکی از وظایف مهم ارگان‌های بانکداری چند جانبه جدید مانند بانک جدید توسعه کشورهای بریکس و بانک سرمایه‌گذاری در زیرساخت‎های آسیاست.

جو شیان خاطر نشان داد که "ما در سال گذشته اعتباری به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون دلار را به تصویب رساندیم که عمدتاً در زمینه‎ی انرژی پاک و زیرساخت‎های 5 کشور عضو بریکس مورد استفاده قرار خواهد گرفت." به گفته وی، چین در زمینه‎ی نوآوری و توسعه‌ی زیرساخت‌ها تجربیات فراوان دارد که می‌تواند به کشورهای در حال توسعه کمک کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی