توجه رسانه‌های ایران به افزایش بودجه دفاعی چین

2017-03-08 14:16:24 国际在线

سخنگوی مجلس ملی نمایندگان خلی چین دیروز 14 اسفند خبر داد، چین برنامه دارد در سال 2017 بودجه دفاعی خود را به اندازه 7 درصد افزایش داده و به حدود 1.3 درصد میزان کل تولید ناخالص ملی (GDP) برساند. این خبر مورد توجه بسیاری از رسانه‌های گروهی ایران قرار گرفت

شبکه تلویزیون "پرس تی وی" ایران شنبه درباره افزایش بودجه نظامی چین با یان اوبرگ بنیادگذار سوئدی "صندوق فراملی صلح و آینده" مصاحبه‎ای انجام داده که در جریان آن، یان اوبرگ افزایش بودجه نظامی چین را قابل درک خواند و گفت، "من طرفدار حل نظامی مسائل موجود نیستم ولی برنامه چین برای افزایش بوجه دفاعی را درک می‎کنم. بودجه نظامی چین حدود یک سوم بودجه نظامی آمریکا است اما با این حال آمریکا از آن سوی دنیا در امور چین دخالت می‎کند و فکر می‎کند حق دارد این کار بکند.

یان اوبرگ اعلام کرد، در حال حاضر چین به عنوان یکی از قدرت‎های بزرگ جهان، در تلاش برای اجرای طرح "یک کمربند، یک راه" است. وی پس از مشاهده روند گسترش این طرح در قاره آفریقا متوجه این موضوع شده است که چین برنامه‎ای برای تحمیل نظرات خود به دیگران ندارد و اجرای این طرح مفید بوده است. یان اوبرگ همچنین پیش‎بینی کرد امکان افزایش دخالت‎های آمریکا در امور دریای جنوبی به بهانه افزایش بودجه نظامی چین زیاد خواهد بود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی