دغدغه مسکن در ایران و چین

2017-05-10 17:55:01 国际在线

اما، آیا رکود در این بخش در سال جدید باقی خواهد ماند؟! مسوولان وزارت مسكن با تاكيد بر اين كه اكنون برجام رخ داده و در كنار آن ابزارهايی مانند طرح پس‌انداز مسكن با استقبال مردم رو به رو شده، شاهد رونق مسكن در سال آينده خواهيم بود.

عباس آخوندی، وزير راه و شهرسازی، تاكيد كرده است که سال آينده به دلیل توسعه طرح‌های پس‌انداز مسكن، شاهد رونق در اين بازار خواهيم بود.

این در حالیست که برخی از كارشناسان معتقدند امكان خروج از ركود در بخش مسكن به ‌سادگی ميسر نيست.

البته مسکن و دغدغه های آن تنها شامل کشور ایران و مردمانش نمی شود، در کشور چین نیز، بخش مسکن و ساختمان یکی از صنایع اصلی در این کشور محسوب می‌شود.

یکی از مهم ترین گزارش ها در این بخش کشور چین، به سرمایه گذاری 7 تریلیون دلاری در صنعت ساخت و ساز و مسکن در سال های اخیر مربوط می شود که بر اساس تحقیقات خود دولت چین، این سرمایه گذاری به هدر رفته و به نتیجه نرسیده است. نتیجه این سرمایه گذاری عظیم به هدر رفته، شهرهای نوساخته ای است که اکنون خالی از سکنه هستند ودر چین به شهر ارواح مشهور شده اند.

با این حال، خبرگزاری شینهوا در گزارشی پیش‌بینی می‌کند رونق مسکن در سال 2016 ادامه خواهد داشت و میانگین افزایش قیمت 4 تا 7 درصد خواهد بود. البته ممکن است برخی از شهرهای درجه دو و درجه سه کماکان در رکود بمانند.

روزنامه وال‌استریت ژورنال نیز پیش‌بینی می‌کند سیاست‌های تشویقی دولت برای تقویت بازار مسکن در سال 2016 ادامه خواهد یافت. وال‌استریت ژورنال پیش‌بینی می‌کند نرخ بهره بار دیگر کاهش خواهد یافت، برای خریداران مسکن تخفیف‌های مالیاتی درنظر گرفته خواهد شد، قوانین مربوط به زمین و سیاست‌های ثبت خانوارها اصلاح خواهد شد. این اصلاحات امکان سکونت روستاییان بیشتری را در شهرهای کوچک و متوسط فراهم می‌کند تا در نتیجه آن، تقاضا برای املاک افزایش ‌یابد. دولت چین همچنین به مشکل خانه‌های خالی و عرضه بیش از حد مسکن رسیدگی خواهد کرد. بنابراین به شرکت‌های ساختمانی اجازه داده خواهد شد فقط در برخی شهرها و به تعداد محدود ساخت و ساز کنند. از دیگر اقداماتی که در این زمینه انجام خواهد شد، ارایه مشوق‌هایی برای مهاجرت روستاییان به شهرها خواهد بود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

اطلاعات خدماتی


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی