ایجاد فرصت‎های توسعه مشترک ناشی از اجرای طرح کمربند و جاده

2019-10-09 14:39:43

رادیو و تلویزیون مرکزی چین (CMG) روز شنبه 13 مهر 5 اکتبر مقاله ای تحت عنوان « فرصت‎های جدید طرح کمربند و جاده برای توسعه مشترک جهان » را منتشر کرد.

در این مقاله آمده است: به مناسبت هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین، شی جین پینگ رییس جمهور چین بارها تأکید کرد که مردم چین باید همراه با مردم کشورهای جهان، به ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک یاری کنند. این طرح "پیشنهاد چین" برای صلح و توسعه و مدیریت جهان به شمار می رود. شی جین پینگ در پاییز سال 2013 "کمربند اقتصادی جاده ابریشم" و "راه ابریشم دریایی قرن 21" را مطرح کرد. این ابتکار موجب کشف نیروی محرکه جدید رشد اقتصاد جهانی شده و راه حلی برای حل مساله توسعه نامتوازن در سراسر جهان به شمار می رود که از سوی چین ارایه شد. سازندگی مشترک کمربند و جاده به راهی مهم برای تکمیل مدیریت جهانی تبدیل شده است.

در این مقاله تأکید شده است: در 6 سال گذشته، ابتکار کمربند و جاده و ایده ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک کاملا با هم همخوان بوده و به طور مقتدرانه به تقویت اعتماد متقابل سیاسی، ارتباط اقتصادی و تبادلات فرهنگی و انسانی بین کشورها یاری کرده است. تا پایان ماه ژوئیه سال جاری، 136 کشور و 30 سازمان بین المللی اسناد همکاری "کمربند و جاده" را امضا کردند. ایده ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک بارها در قطعنامه های سازمان ملل قرار گرفته که نشان می دهد این ایده با ایده صلح سازمان ملل حاکی از امنیت مشترک سازگار و با منافع مشترک کشورها منطبق است. مارتین ژاک کارشناس گروه سیاست و روابط بین المللی دانشگاه کمبریج انگلیس در این باره گفت که یکی از ارزش های ابتکار کمربند و جاده تدوی یکن نقشه راه بزرگ است که در هر گام یک بخش از آن اجرا و به بخش قبل اضافه می‎شود. این ابتکار اعتماد به نفس و نیروی بسیاری دارد و حتما به موفقیت خواهد رسید.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی