فارسی

نگاهی به تیم جدید اداره هنگ کنگ؛ متحد و وفادار

CMG2022-06-20 14:37:57
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

«جان لی کا-چیو» رئیس منتخب منطقه اداری ویژه هنگ کنگ روز یکشنبه 19 ژوئن (29 خرداد) وعده داد که تیم تازه منصوب‌شده دولت هنگ کنگ صادقانه به نظرات مردم گوش فرا خواهد داد و با آنها ارتباط برقرار می‌کند، خواسته‌های آنها را مد نظر قرار می‌دهد و برای حل نگرانی‌های آنها تلاش خواهد کرد.

لی در آغاز کار با تیم مقامات اصلی جدید خود، از دولت مرکزی برای پذیرفتن و تایید نامزدهای معرفی‌شده وی و همچنین اعتماد به او حمایتی که از او شده است، قدردانی کرد.

رئیس جدید منطقه اداری ویژه هنگ کنگ گفت تیم جدید دولتش متحد و وفادار است و با تاکید بر روحیه تیمی، نتیجه‌محور فعالیت خواهد کرد. به گفته وی تیم جدید اداره هنگ کنگ پایبند به خدمت‌رسانی به مردم است و در عین حال کارایی اقدامات دولت را افزایش خواهد داد.

شورای دولتی (کابینه چین) روز یکشنبه 26 مقام اصلی ششمین دوره دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ را بر اساس فهرست نامزدهای لی، منصوب کرد.

فهرست 26 نفره از مدیران اصلی قدرتمند هنگ کنگ قرار است از اول جولای (10) رسما کار خود را با لی آغاز کنند. این تیم حکمرانی جدید، بزرگترین تیم از زمان بازگشت هنگ کنگ به چین از سال 1997 محسوب می‌شود. دولت این منطقه ویژه اداری از 13 دفتر کنونی به 15 دفتر افزایش می‌یابد و علاوه بر آن سه معاونت دبیرکل به سه دبیرکل عالی‌رتبه ارتقا یافته که مسئول امور اداری، امور مالی و امور قضایی هستند.

بر اساس این گزارش، تیم جدید اداره هنگ کنگ شامل کارمندانی با تجربه طولانی در دولت، کارشناسان خبره و کسانی است که در بخش‌های خود مهارت زیادی دارند.

«اریک چان کوک-کی» مدیرِ کنونی «اداره اجرایی اصلی» به سمت دبیرکل اصلی دولت منصوب شده است. چانِ 63 ساله در سال 1982 به «اداره مهاجرت» ملحق شد و از سال‌های 2011 تا 2016 با گرفتن ترفیع شغلی به عنوان مدیر این اداره خدمت کرد.

«چیوک وینگ-هینگ» که پیش از این در سمت‌های مختلفی در دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ خدمت کرده، سمت معاونت دبیرکل اصلی را بر عهده خواهد گرفت.

«پل چان مو-پو» که 67 سال سن دارد در سمت دبیرکل امور مالی ابقا خواهد شد و «مایکل وانگ وای-لون» که در حال حاضر دبیرکل توسعه است به عنوان معاون دبیرکل امور مالی خدمت خواهد کرد.

«پل لام تینگ-کوک» که 54 سال سن دارد نیز سمت دبیرکل امور قضایی را بر عهده می‌گیرد. «چئونگ کوک-کوان» با 47 سال سن و سوابق وکالت و قانونگذاری به تیم قضایی خواهد پیوست به عنوان معاون دبیرکل امور قضایی خدمت می‌کند. این هر دو نفر قبلا سمت دولتی نداشته و جدیدا وارد تیم حکمرانیِ منطقه ویژه اداری هنگ کنگ خواهند شد.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn