فارسی

انرژی مثبتی که سازمان همکاری شانگهای به صلح و رفاه جهان تزریق می‌کند

CMG2022-09-18 16:08:32
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

این پیشنهادات چالش‌های واقعیت را نمایان می‌سازد و شکل موثری در مقابل تلاش نیروهای خارجی برای مداخله در امور داخلی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و ایجاد آشوب و ناآرامی در منطقه، مقاومت می‌کند.

چین در زمینه همکاری عملگرایانه، بر لزوم تداوم تقویت ساخت مشترک ابتکار کمربند و جاده به همراه توسعه راهبردهای کشورهای مختلف و ابتکارات همکاری منطقه، تقویت ساخت سیستم پرداخت ارزی فرامرزی و ترویج ایجاد بانک توسعه سازمان شانگهای تاکید کرد.

چین در عین حال تاسیس پایگاه آموزش چین-سازمان شانگهای برای امور ضدتروریسم، برگزاری نشست‌های زنجیره تامین و زنجیره صنعتی، ایجاد مرکز همکاری بیگ دیتای چین-سازمان شانگهای و ارائه کمک غذایی بشردوستانه 1.5 میلیارد یوانی به کشورهای نیازمند در حال توسعه و غیره را نیز اعلام کرد.

لازم به ذکر است که «اعلامیه سمرقند» که در این نشست صادر شد شامل محتواهای ابتکار امنیت جهانی پیشنهادی چین، روح ابتکار توسعه جهانی پیشنهادی چین و ابتکار کمربند و جاده نیز بود.

تنها همین امر کافی است که نشان دهد پیشنهادات چین در راستای نگرانی‌ها و منافع مشترک اعضای سازمان همکاری شانگهای است. جهان خارج متوجه شده که این نشست بیش از 40 سند را به تصویب رسانده که شامل حوزه‌های اقتصاد، مالی، علم و فناوری، انسان‌دوستانه، ایجاد سازوکار، تبادلات خارجی و غیره است.

این تلاشی فعالانه از جانب سازمان همکاری شانگهای است که به چالش‌های ناشی از بحران‌های جهانی می‌پردازد؛ اقداماتی که در تضاد آشکار با فعالیت‌های کشورها و بلوک‌های خاص است که اختلاف ایجاد کرده و در جهان بحران می‌آفرینند.

باید گفت تحت راهنمایی «روح شانگهای»، سازمان همکاری شانگاهای قطعا به لنگرکاه امنیت و ثبات منطقه‌ای تبدیل خواهد شد و کمک‌های بزرگتری به توسعه و صلح جهانی خواهد کرد.

首页上一页12 2
Messenger Pinterest LinkedIn