فارسی

منطقه اصلی کمربند اقتصادی جاده ابریشم باعث توسعه شین‌جیانگ می‌شود

CMG2022-09-27 15:29:11
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

به گفته برگزارکنندگان هفتمین نمایشگاه چین-اوراسیا که از تاریخ 19 تا 22 سپتامبر در ارومچی، پایتخت منطقه شین‌جیانگ برگزار شد، تاکنون معاملاتی به ارزش بیش از 960 میلیارد یوآن (حدود 138 میلیارد دلار آمریکا) در این منطقه به انجام رسیده است که خود یک رکورد جدید به شمار می‌رود. این رقم نسبت به آخرین نمایشگاه برگزار شده در سال 2018 بیش از سه برابر افزایش یافته است.

نتایج رضایت‌بخش حاصل شده از این نمایشگاه نمایانگر سرزندگی در منطقه وسیع شین‌جیانگ است که این منطقه را با توجه به مزیت جغرافیایی منحصر به فردش به منطقه‌ای برای توسعه بخش اصلی کمربند اقتصادی جاده ابریشم تبدیل می‌کند.

این مرکز نمایشگاهی و مرکز بازرگانی کالاهای وارداتی و صادراتی تجارت الکترونیک فرامرزی در منطقه جامع کاشغر در حدود 1500 کیلومتری ارومچی در حال ساخت است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

ما هایتائو، مدیر کمیته مدیریت منطقه پیوند خورده گفت که یک پارک صنعتی تجارت الکترونیک فرامرزی به منظور جذب شرکت ها و ترویج رشد همه جانبه مدل‌های تجاری مختلف، در این منطقه در حال ساخت است.

او افزود: امسال قصد داریم به ارزش واردات و صادرات 600 میلیون یوآن در تجارت الکترونیک فرامرزی دست یابیم.

این منطقه پیوندی بر توسعه صنعت خدمات مدرن و تولید پیشرفته تمرکز دارد و در هشت ماه اول سال ارزشی معادل 12.3 میلیارد یوآن در تجارت خارجی به دست آورد.

منطقه توسعه اقتصادی کاشغر که شامل منطقه اوراق قرضه می‌شود، تا پایان ماه جولای دارای 4559 واحد بازاری بود که در ابتدا مجموعه‌ای از صنایع شامل مونتاژ و فرآوری الکترونیک، نساجی و پوشاک، تجارت و تدارکات را تشکیل داد و برای 42 هزار نفر شغل ایجاد کرد.

داده های گمرک نشان می دهد که در هشت ماه اول سال 2022، تجارت خارجی شین‌جیانگ با افزایش 49.6 درصدی سالانه از 145.5 میلیارد یوآن فراتر رفته است.

چین در سطح ملی 55 پلتفرم بازگشایی و توسعه صنعتی در شین‌جیانگ ایجاد کرده است که مناطق توسعه اقتصادی کاشغر و هورگوس بخشی از آن هستند.

شرکت تجارت بین المللی گروه هورگوس جینیی، در دهه 1990 تجارت میوه و سبزیجات را از بندر هورگوس آغاز کرد.

یو چِنگ‌جونگ، رئیس این شرکت میگوید که در دهه‌های گذشته، تجارت شرکت در زمینه‌های تجارت الکترونیک فرامرزی، مهمان‌پذیری، سینما و گردشگری گسترش یافته و این بندر توسعه سریعی داشته است.

ایجاد زیرساخت نقشی حیاتی در تقویت توسعه این منطقه ایفا کرده است.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn