فارسی

هویت «امپراتوری دروغ» آمریکا بار دیگر فاش شد

CMG2022-09-29 10:44:46
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

یک گزارش نظرسنجی که ماه گذشته توسط موسسات تحقیقاتی از جمله دانشگاه استنفورد در ایالات متحده منتشر شد، اشاره کرد که در پنج سال گذشته، ایالات متحده با ایجاد صدها حساب کاربری جعلی اطلاعات نادرست را در چندین پلتفرم اجتماعی منتشر و نیز اظهارات طرفدار غرب را تبلیغ کرده و به کشورهایی مانند چین، روسیه و ایران تهمت زده است.

جعل کردن اطلاعات نادرست و کنترل و گمراه کردن افکار عمومی همواره نقطه قوت ایالات متحده بوده است. رند پل، سناتور آمریکایی به صراحت گفته است: "آیا می دانید بزرگ ترین منتشر کننده اطلاعات نادرست در جهان کیست؟ دولت ایالات متحده." "عملیات نفوذ مخفی" که توسط دانشگاه استنفورد و سایر موسسات افشا شد، فقط نوک کوه یخ جنگ اطلاعات نادرست آنلاین ایالات متحده است که توطئه های متعددی در پشت آن وجود دارد.

جعل اطلاعات نادرست وسیله مهمی برای آمریکا به منظور براندازی حکومت های دیگر است. مثلا «بهار عربی» که در سال 2011 آغاز شد، ایالات متحده در آن زمان «اتحادیه عربی سایبری» را برای انتشار اطلاعات نادرست و برنامه ریزی برای تحریک «انقلاب های رنگی» راه اندازی کرد.

در عین حال، در آسیای مرکزی، ایالات متحده همچنان از طریق حساب‌های جعلی به درگیری بین روسیه و اوکراین دامن می‌زند.

علاوه بر این، ایالات متحده نیز از اطلاعات نادرست برای "سلب مسوولیت" و لکه دار کردن دشمن خیالی استفاده کرده است. به طور مثال، در زمان آغاز شیوع کرونا در سال 2020، یک گزارش تحقیقی 27 صفحه ای که توسط موسسه تحقیقات استرالیا منتشر شد، اشاره می کند که هزاران حساب مربوط به حزب جمهوریخواه آمریکا و نیروهای راستگرا در رسانه های اجتماعی ایالات متحده دیوانه وار اطلاعات متهم کردن چین را منتشر کرد و بسیاری از این حساب ها "ربات" بودند. پس از آشکار شدن حقیقت، جامعه بین المللی اقدامات شنیع آمریکا را به دلیل دروغ پردازی محکوم کرد.

ایالات متحده در جاده جعل سازی بیشتر پیش می رود و خواستار ایجاد هرج و مرج در جهان می شود. "امپراتوری دروغ" برای مدت طولانی ترفند معکوس کردن سیاه و سفید را مورد استفاده قرار داده است و شهرت خود را در این باره از دست داده است.

Messenger Pinterest LinkedIn