فارسی

گشایش گسترده چین به توسعه جهانی نشاط می بخشد

CMG2022-11-21 13:57:01
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

چین ادعاهای خود را برای گشایش با استانداردهای بالا عملی کرده است که به اقتصادهای سراسر جهان نیز امکان می دهد تا از آن بهره مند شوند.

چین روز جمعه مجدداً تأکید کرد که دستور کار گسترده‌تر و عميق‌تری را برای گشایش اقتصادی در مناطق وسیعتری پیش خواهد برد تا با دنبال کردن مسیر این کشور برای مدرن‌سازی، سیستم‌های جدیدی را برای اقتصاد باز با استانداردهای بالاتر ایجاد کند و به اشتراک گذاری این فرصت ها با جهان برای توسعه کشور ادامه دهد.

چین در یکی از جدیدترین تلاش‌های خود برای این منظور، با فهرست جدیدی از صنایع خود که در آنها سرمایه‌گذاری خارجی تشویق می‌شوند بخش‌های بیشتری را به روی سرمایه‌گذاری خارجی باز کرده است. این کشور در فهرست تجدید نظر شده جدید 239 مورد جدید را اضافه کرده و 167 موردی که از قبل موجود بود را اصلاح کرد و بدین ترتیب تمرکز ویژه ای را بر بخش تولید و خدمات تولید کننده منعکس کرد.

در بازگشایی بازار مالی، چین همچنین به سرمایه گذاران نهادی واجد شرایط خارج از کشور اجازه داده شد تا از 30 ژوئن به طور مستقیم یا از طریق اتصال در بازار اوراق قرضه مبادله سرمایه گذاری داشته باشند.

چین علیرغم وجود حس تردید در سرمایه گذاران سراسر جهان با حمایت از این تلاش ها، جذابیت قوی خود را برای کسب و کارهای خارجی حفظ کرده است. داده های رسمی نشان می دهد که سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سرزمین اصلی چین، در استفاده واقعی، 17.4 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 168.34 میلیارد دلار در 10 ماه اول رسیده است.

این کشور همچنین از طریق رویدادهای جهانی منظم، از جمله نمایشگاه بین‌المللی واردات چین و نمایشگاه بین‌المللی تجارت خدمات چین، تجارت فرامرزی محصولات و خدمات خود را تقویت کرده است.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین که از 5 تا 10 نوامبر برگزار شد، شاهد معاملات آزمایشی به ارزش 73.5 میلیارد دلار برای خرید یک ساله کالا و خدمات بود. این رقم نسبت به سال گذشته 3.9 درصد افزایش داشته است.

ششمین نمایشگاه چین و آسیای جنوبی که روز شنبه در کون‌مینگ، مرکز استان یون‌نان در جنوب غربی چین افتتاح شد، بستر دیگری برای همکاری چین با همه کشورها در ایجاد محرک های رشد بیشتر ایجاد کرده است که به همکاری، پیشبرد توسعه با کیفیت بالا کمربند و همکاری جاده ای و اجرای ابتکار توسعه جهانی، به منظور ساختن آینده ای مرفه تر و روشن تر کمک می‌کند.

داده‌های رسمی نشان می‌دهد که تجارت خارجی کالا با کشورها و مناطق شرکت‌کننده در ابتکار یک کمربند و یک جاده نسبت به سال گذشته رشد قابل‌توجهی داشته است و هم صادرات و هم واردات بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn