فارسی

تداوم پدیده زشت «زنان آسایشگر» کره جنوبی پس از جنگ جهانی دوم برای «خدمت» به نظامیان آمریکایی

CMG2023-05-19 15:48:34
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

«زنان آسایشگر» به زنان شبه جزیره کره و دیگر کشورهای آسیایی اطلاق می‌شود که در زمان جنگ جهانی دوم تحت زور ارتش ژاپن به سربازان ژاپنی خدمات جنسی ارائه می‌دادند. اما خبر شوکه‌کننده این است که اخیرا افشا شد این پدیده زشت پس از اتمام جنگ جهانی دوم همچنان در کره جنوبی ادامه یافته با این تفاوت که به جای سربازان ژاپنی، خدمات جنسی به سربازان آمریکایی ارائه داده می‌شد و دولت کره جنوبی حتی چراغ سبز برای این پدیده را روشن نگه داشته است.

«گروهی دیگر از زنان آسایشگر فراموش شده»

روزنامه «نیویورک تایمز» اخیرا گزارش داد با موافقت و کمک دولت موقت کره جنوبی، گروهی از زنان کره جنوبی طی مدتی طولانی به سربازان آمریکایی مستقر در کره جنوبی خدمات جنسی ارائه می‌دادند و در این جریان تحت ظلم هم قرار گرفته‌اند. نیویورک تایمز این گروه از زنان را «گروهی دیگر از زنان آسایشگر فراموش شده» توصیف کرد.

«ارک گئون آئه» یکی از زنان آسایشگر سابق با یادآوری خاطرات خود اشک می‌ریزد

طبق این گزارش، محل ارائه خدمات جنسی زنان مذکور به نظامیان آمریکایی، «دهکده اردوگاه» نام داشت و زنان مذکور کره جنوبی به ارائه خدمات تشویق شده یا اصلا برای خدمت در این دهکده‌های اردوگاه ربوده شده‌اند. درآمد دلاری آنها پس از ارائه خدمات حاصل شده، وارد چرخه اقتصادی وقت کره جنوبی می‌شد تا ضعف اقتصادی کره جنوبی در مقایسه با کره شمالی در آن زمان، جبران شود. دولت کره جنوبی این گروه از زنان را تشویق می‌کرد و رسانه‌های این کشور نیز آنها را «جنگجویان خط مقدم کسب دلار» می‌نامیدند.

اما آنهایی که بهای اصلی را می‌پرداختند، همین گروه از زنان بودند. آنها تحت ظلم شدیدی قرار گرفته و همان «دهکده اردوگاه»، دقیقا مکانی برای محدود کردن فعالیت این زنان و نظارت بر آنها بود.

به گفته برخی از این زنان که زنده مانده‌اند، آنها در آن زمان هر هفته دو بار مورد تست بیماری واگیردار قرار می‌گرفتند و آنهایی که نتیجه مثبت داشتند، برای دریافت درمان زندانی می‌شدند و زنانی که با مبتلایان تماس نزدیک داشتند نیز زندانی می‌شدند.

طبق گزارش نیویورک تایمز، روی پنجره‌هایی که زنان در آنجا زندانی بودند، نرده آهنی نصب شده و به زنان نیز مقادیر زیادی پنی سیلین تزریق می‌شد و برخی از زنان در اثر شوک آنافیلاکتیک پنی سیلین بیهوش می‌شدند یا می‌مردند.

مصونیت قضایی سربازان آمریکایی در کره جنوبی

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn