فارسی

دلیل محبوبیت «سفر به چین» چیست؟

CMG2024-07-09 16:03:26
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

سیاست بدون ویزای چین طی سال‌های اخیرا به شکلی مستمر بهینه شده و «حلقه دوستان» چین بیش از پیش گسترش می یابد. نسخه جدید کارت اقامت دائم «کارت پنج ستاره» برای اتباع خارجی صادر شده و مورد استفاده قرار گرفته است، سیاست بدون ویزا برای گروه‌های گردشگری خارجی که از کشتی‌های تفریحی استفاده می‌کنند به طور کامل به اجرا در آمده و دامنه کشورهایی که می‌توانند از ترانزیت 144/72 ساعته سیاست بدون ویزا بهره ببرند، مداما گسترش یافته است...گردشگران و بلاگرهای خارجی بیشتر و بیشتری به چین سفر کرده‌اند و موجی از «سفر به چین» را در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی در سطح جهان به راه انداخته‌اند.

داده‌های چندین شبکه اجتماعی خارجی نشان می‌دهد که «سفر به چین» به یک واژه جستجوی محبوب با بیش از 700 میلیون بازدید مرتبط تبدیل شده است.

دوستان خارجی با شگفتی و تحسین از عباراتی مثل «چه شهری» (به معنای به‌روز و مدرن) استفاده می‌کنند و همین پی در پی جذابیت منحصربفرد شهرهای چین را به مردم جهان نشان داده است.

قطارهای فوق سریع، پرداخت آسان، رانندگی خودران...اخیرا گردشگران خارجی زیادی آنچه در چین می‌بینند و می‌شنوند را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند. از لنز دوربین‌های آنها «توسعه چین» شوکه کننده و «خونگرمی چین» احساس برانگیز است. داستان‌های چینی سه بعدی، واقعی و پر از شور و حرارت یک به یک لایک‌های فراوانی دریافت کرده‌اند.

بر اساس آمار، تعداد سفر های خارجی به چین طی نیمه نخست سال جاری میلادی به 14.635 میلیون بار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال 2023 یک جهش 152.7 درصدی را نشان می‌دهد. مسئول «اداره ملی مهاجرت» چین در این باره اعلام کرد: پیش بینی می‌شود اشتیاق خارجی‌ها برای سفر به چین طی نیمه دوم امسال رو به افزایش باشد.

از لنز دوستان خارجی، امنیت چین واقعا ملموس است. یک بلاگر خارجی لپ تاپ و کوله پشتی خود را که مقداری پول در آن بود روی میز یک فروشگاه جا گذاشت. وقتی یک ساعت بعد بازگشت، وسایل خود را دست نخورده دید؛ همچنین وبلاگ نویسان زنی بودند که از صحنه‌های آرام و منظم بازار شبانه در شهرهای چین در اوایل صبح عکس گرفتند. تصاویر آنها بهترین مثال مبنی بر این است که «چین یکی از امن‌ترین کشورها در جهان است».

از لنز دوربین‌های دوستان خارجی، در ساخت و ساز شهری چین مدرنیته موج می‌زند. بر اساس داده‌های «شورای جهانی ساختمان‌های بلند و سکونتگاه‌های شهری»، چین تا به امروز بیش از سه هزار آسمان‌خراش دارد که رتبه اول در جهان محسوب می‌شود. چین 6 شهر از 10 شهر برتر جهان با بیشترین آسمان خراش‌ها و ساختمان‌های فوق بلند را به خود اختصاص داده است. نه فقط این، ویدئوهای گردشگران خارجی حاکی از راحتی وسایل حمل و نقل مثل هواپیما، قطارهای فوق سریع و قطار شهری است که به «گذرواژه حمل و نقل» در شبکه‌های اجتماعی اصلی تبدیل شده‌اند.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn