صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > فرهنگ چین > متن

معرفی " کوای زی " چین

2014-11-26 20:55:03

شاید بدانید که چینیان با استفاده از " کوای زی " یعنی همان چوب های غذاخوری طعامشان را صرف می کنند . این چوب های غذاخوری در چین ، ژاپن و برخی کشورهای دیگر بویژه در آسیای شرقی مورد استفاده است .

گفته می شود که در جهان سه روش غذاخوری وجود دارد . افرادی که با دستان خود غذا می می خورند حدود 40 در صد و آنان که از کارد و چنگال استفاده می کنند ، حدود 30 در صد و افرادی که از " کوای زی " استفاده می کنند نیز حدود 30 در صد را تشکیل می دهند . " کوای زی " از اختراعات چینیان است . در دوران " شان " چین در بیش از 3000 سال قبل ، مردم استفاده از چوبهای غذاخوری را آغاز کردند . اما در آن زمان این چوب ها " کوای زی " نامیده نمی شد .

معرفی " کوای زی " چین

مردم آن را " جو " می نامیدند . در اسناد تاریخی نوشته شده است که مردم در جنوب رودخانه " یانگ تسه " از این واژه استفاده می کردند . در زبان چینی " جو " با کلمه ایستادن یکصدا است . بدین سبب کشتیرانان در رودخانه بسیار از این واژه ابراز نفرت می کردند . آنان با کلمه متضاد " کوای " که در زبان چینی تند معنا می دهد ، به چوب های غذاخوری اشاره می کردند . در قرن 10 میلادی ، مردم سلسله " سون " چین به کلمه " کوای " کلمه دیگر " جو " که به معنی بامبو در زبان چینی است ،افزودند. زیرا " کوای زی " با بامبو ساخته می شود .

با این روش ، این وسائل غذاخوری نام " کوای جی " گرفت . چینیان چطور " کوای زی " را اختراع کرده اند ؟ بعضی ها گمان می کنند که در روزگار قدیمی ، مردم هنگامی که غذا برشته می کردند ، با شاخه های درخت و یا بامبو غذاها را گرفته و می خوردند . با این روش دستانشان نمی سوخت و آنها می توانستند غذاهای گرم و خوشمزه بخورند . این چوبها به " کوای زی " تبدیل شد . ترکیبات " کوای زی " بسیار ساده است . در واقع ، " کوای زی " فقط دو چوب باریک است .

معرفی " کوای زی " چین

سر این چوب ها ضخیم تر و گرد می باشد و قسمت پایین آن نازک و چهارگوش است . ویژگی آن باعث می شود که گرفتن غذا با آن راحت باشد و غذا از آن نمی لغزد . هنگامی که روی میز گذاشته می شود ، از میز به روی زمین نمی افتد . پس از آنکه " کوای زی " از چین به ژاپن نیز انتقال یافت ، ژاپنی ها " کوای زی " مخروطی شکل را ساختند . زیرا غذاهای ژاپنی غذاهای خام و سرد است مانند تکه های ماهی ، گرفتن این نوع غذا با " کوای زی " مخروطی بسیار راحت است . با وجود آنکه ترکیبات " کوای زی " ساده است ، اما چینیان بسیار به مواد و آرایش آن اهمیت می دهند . 2000 سال پیش ، در چین " کوای زی " با دندان فیل و مس ساخته می شد . در کاخ امپراتور ، خانه های مقامات و ثروتمندان ، " کوای زی " ساخته شده با طلا و نقره و تزیین شده با یشم و مرجان مورد استفاده قرار می گرفت .

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی