صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > ویدیو > متن

آقای دنگ به واشنگتن می رود

2015-05-15 16:26:00

"آقای دنگ به واشنگتن می رود" فیلم مستندی درباره دنگ شیائوپینگ، رهبر پیشین چین است که دیداری رسمی در سال 1979 به ایالات متحده امریکا داشته است. این فیلم قرار است از پانزدهم مه در چین پخش شود.

این فیلم به جزییات سفر دنگ، نخست وزیر چین به امریکا پرداخته است که از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه بود و به پذیرایی، ملاقات با مقامات سیاسی، مصاحبه تلویزیونی و رویدادهای دیگر این سفر اشاره می کند.

این بازدید تاریخی یکی از رهبران چین مدت کوتاهی پس از آن رخ داد که ایالات متحده امریکا روابط دیپلماتیک خود را با چین آغاز کرد.

فو هونگ شینگ، کارگردان این فیلم می گوید: فیلم به منظور احترام به خدماتی است که دنگ شیائوپینگ برای چین انجام داده و به منظور نشان دادن تاثیری که او بر نسل های بعدی مردم چین گذاشته است، ساخته شد.

علاوه بر آرشیو اطلاعات، فیلم مصاحبه هایی با اشخاصی که در طول سفر دیدار دنگ از ایالات متحده ارتباط داشته اند، از جمله جیمی کارتر، رییس جمهور وقت امریکا، مشاور امنیت ملی جیمی کارتر، مشاور وقت امنیت ملی، بادیگاردها و ماموران مخفی کاخ سفید، را نیز نشان می دهد.

بر اساس گزارش شبکه های خبری، 90 درصد ویدیوی مستند " آقای دنگ به واشنگتن می رود" از سوی شبکه های اصلی ای.بی.سی، ان.بی.سی و سی.بی.اس خریداری شده است. وزارت ثبت و آرشیو ملی و مرکز کارتر نیز بخش هایی را تامین کرده اند.

در طول سفر دنگ از امریکا، دنگ عزم چین برای اصلاحات و درهای باز به روی جهان و آموختن از کشورهای توسعه یافته در زمینه های دانش و فناوری، آموزش و فرهنگ را نشان داد.

دنگ شیائو پینگ، سیاستمدار و رهبر چین در اواخر دهه 70 است، با رهبری وی سیاست اصلاحات و درهای باز آغاز شد، مدرنیزه شدن کشاورزی، صنعت و ارتش چین از دستاوردهای او به شمار می رود که تحول بزرگی در چین بوجود آورد. وی پس از دستور حمله به جنبش دانشجویان در میدان تیان آن من، از آخرین مقام خود در سال 1989 استعفا داد.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی