صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > ویدیو > متن

باکس آفیس سینمای ایران

2015-06-26 16:10:17

سال 94 برای سینمای ایران آن طور که انتظار می رفت چنگی به دل نمی زند، علاوه بر گران شدن بهای بلیط سینماها، نبودن فیلم های متنوع و برجسته و یکنواختی آن، برای مردم رقبتی ایجاد نمی کند تا به سینما بروند، البته هنوز جای شکرش باقی است که تعداد انگشت شماری هستند که سینمای ایران را سرپا نگه می دارند و فرهنگ سینما هنوز در بسیاری از خانواده های ایرانی زنده و پویا است، بگذریم از دسته ای که بجای حمایت از این فرهنگ و حمایت از هنرمندان با چند کلیک از اینترنت آن هم به طور رایگان به تماشای فیلم ها می نشینند و بر فاجعه می افزایند. فیلم های این روزهای سینمای ایران را مروری می کنیم.

نهنگ عنبر به کارگردانی سامان مقدم که در آستانه توقیف بود توانست از این تنگنا عبور کند و با رعایت مواردی به اکران درآمد. این فیلم روایتی از زندگی زن و مردی است که از گذشته با هم آشنا هستند گاه دست زندگی آنان را کنار هم قرار داده و زمانی از هم جدا می شوند. مقدم این قصه را با لحنی طنز روایت کرده است.

این فیلم که تبلیغات تلویزیونی نسبتا قابل توجهی دارد، در مدت 15 روز نمایش عمومی، 906 میلیون فروش داشت و در آستانه میلیاردی شدن قرار گرفته است.

باکس آفیس سینمای ایران

قصه‌ها به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد است، بنی اعتماد سال ها ترجیح داد در شرایطی که امکان بیان نظراتش را ندارد به گونه‌ای گام بردارد که از مسیر اهداف خود دور نشود، پس در دوره‌ای که شرایط دشواری داشت، بیشتر روی مستندسازی متمرکز شد. دغدغه‌های فیلمساز، اما دوباره پای او را به سینمای داستانی کشاند، جایی که قصد کرد تا سرنوشت شخصیت‌های فیلم‌های قبلی‌اش را برای تماشاگران به تصویر بکشد، از عباس و معصوم «زیر پوست شهر» تا نوبر «روسری آبی» و نرگس «نرگس». قصه‌ها تا آستانه اکران پیش رفته بود، اما گمان می‌رفت نگاه‌های محافظه‌کارانه راه را بر اکران آن سد کند که البته چنین نشد.

این فیلم که با نگاهی نقادانه معضلات اجتماعی را مرور می‌کند و در مدت 23 روز نمایش 607 میلیون و 500 هزار تومان فروش داشته است.

در دنیای تو ساعت چند است، صفی یزدانیان کارگردان این فیلم یکی از منتقدان مطرح سینمایی است. این فیلم داستان بازگشت از فرنگ به شهر رشت است.

با بازی لیلا حاتمی، علی مصفا و زهرا حاتمی در 22 سالن سینما روی پرده نمایش است و فروش آن به 415 میلیون تومان رسیده است.

بهرام توکلی با ساخت «من دیه‌گو مارادونا هستم» در فضای شاد و بزن و بکوب و پر سروصدا ساخت، فیلمی که لحنی کمدی دارد و البته در اکران عمومی با مشکلاتی هم مواجه شد که اجازه نداد چنان که توقع می‌رفت به فروش بالایی دست پیدا کند.

فیلم توکلی در مدت 30 روز نمایش 408 میلیون و 500 هزار تومان فروخته است.

بهمن گودرزی «آتیش بازی» را بعد از «شیش و بش» ساخت. این فیلم در مدت 15 روز اکران 391 میلیون تومان فروخته است. «اسب سفید پادشاه» به کارگردانی محمدحسین لطیفی، داستان دختر جوانی به نام ماری است كه پس از چند ماه از زندان آزاد می شود و در صدد يافتن نامزد خود بر می آيد. این فیلم در مدت 15 روز اکران 96 میلیون و 500 هزار تومان فروخته است. آرش معیریان از ابتدای شروع کار فیلمسازی مسیر ساخت فیلم‌های تجاری با پیش گرفت و همچنان هم در آن فضا قدم برمی‌دارد. فیلم جدید او با عنوان «دریا کنار» در فضای کمدی و دلهره‌آور روایت می‌شود. فیلم معیریان در مدت 9 روز اکران 15 میلیون و 500 هزار تومان فروخته است.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی