صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > ویدیو > متن

رکورد یک روزه باکس آفیس چین

2015-07-21 10:47:59

باکس آفیس چین در روزهای تابستان با سرعت وصف نشدنی در حال رشد است و این حمایت و علاقه مردم از سینما را نشان می دهد. دلیل دیگر آن را هم می توان وجود فیلم های متنوع داخلی دانست که این روزها جایشان در بازار سینمای چین بسیار داغ است.

به گزارش وزارت مطبوعات، رادیو، سینما و تلویزیون چین، در 18 ژوییه، به طور کلی فروش باکس آفیس چین در روز شنبه گذشته، از مرز 400 میلیون یوان (64.4 میلیون دلار) گذشت.

بزرگ ترین فیلم باکس آفیس چین یک فیلم داخلی 3 بعدی فانتزی-کمدی به نام "شکار هیولا" است که توانست 180 میلیون یوان در روز شنبه گذشته فروش داشته باشد.

این فیلم به دلیل جلوه های ویژه ای که در مبارزه میان انسان و هیولاها ساخته شده، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

رکورد یک روزه باکس آفیس چین

البته باید گفت این تنها فیلم در حال اکران سینمای چین نیست که مخاطبان زیادی داشت، فیلم "مرد پنککی" یا "جیان بینگ مَن" کمدی داخلی است که داستان آن درباره تجربیات یک بازیگر در صنعت فیلم را به تصویر می کشد. این فیلم با فروش 149 میلیون یوان، جایگاه دوم جدول باکس آفیس چین را به خود اختصاص داده است.

در جایگاه سوم فیلم "پادشاه میمون: قهرمان باز می گردد"، انیمیشن 3 بعدی داخلی دیگری قرار گرفته که برگرفته از داستان "سفر به غرب" بوده و تا کنون 62 میلیون یوان فروش داشته است.

به طور کلی روز شنبه 383 میلیون یوان بلیط در سینماهای چین فروخته شده که باید گفت از 12 آوریل و از زمان اکران فیلم اکشن "سریع و خشمگین 7 " که در سری فیلم های سرقت رده بنده شده است، رکورد جدیدی در سینمای چین ثبت کرد.

این در حالی است که در هفته گذشته، فیلم داخلی عاشقانه "زمان اندک4" با فروش 368 میلیون یوان (59 میلیون دلار) به قهرمان باکس آفیس چین تبدیل شد.

عاشقانه ای دیگر با نام "همیشه جوان" نیز با فروش 262 میلیون یوان در جایگاه دوم باکس آفیس هفته ای که گذشت قرار گرفت.

به نظر می رسد عاشقانه ها جای خود را به فیلم های اکشن در هفته جاری داده اند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی