صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > ویدیو > متن

درخشش باکس آفیس چین

2015-08-04 16:18:16

فیلم داخلی «شکار هیولا» که تا کنون بیشترین فروش را در این مدت داشته است، همچنان نقش اول باکس آفیس چین را اجرا می کند.

این فیلم تنها در هفته ای که گذشت توانست 707 میلیون یوان بفروشد و به طور کلی با فروش 1.268 میلیارد یوان در طول اکران خود توانسته است فیلم کمدی «گمشده در تایلند» محصول 2012 به کارگردانی شو جنگ را کنار بزند و به موفق ترین فیلم چین تبدیل شود.

فیلم «جیان بینگ مان»، کمدی داخلی که درباره تجربه های یک بازیگر در صنعت فیلم ساخته شده، با فروش 438 میلیون یوان در هفته گذشته، به عنوان دومین فیلم پرفروش باکس آفیس چین انتخاب شد. فروش کلی این فیلم از زمان اکران 860 میلیون یوان بوده است.

جایگاه سوم باکس آفیس این هفته چین به انیمیشن «میمون پادشاه: قهرمان باز می گردد» با فروش 204 میلیون یوان در هفته گذشته تعلق گرفت. این انیمیشن 3 بعدی برگرفته از داستان «سفر به غرب» بوده و به طور کلی توانسته است از زمان اکران 670 میلیون یوان بدست بیاورد.

همچنین عاشقانه ها هنوز فراموش نشده است، «تنها تو»، فیلم عاشقانه داخلی با فروش 46 میلیون یوان در فهرست باکس آفیس این هفته در جایگاه چهارم قرار می گیرد.

درخشش باکس آفیس چین

باکس آفیس سینمای چین با فروش کلی 5.49 میلیارد یوان (897.5 میلیون دلار) در ژوییه داده های جدیدی از قدرت فرهنگی و سرگرمی کشور چین را نشان می دهد.

به گفته یکی از مقامات وزارت مطبوعات، سینما، رادیو و تلویزیون چین: 159 میلیون نفر در ماه گذشته به سینما رفته اند و رقم کلی فروش باکس آفیس چین در یکسال گذشته به 25.85 میلیارد یوان می رسد که در این میان فروش فیلم های داخلی نیز بسیار چشمگیر بوده است و با 5.2 میلیارد یوان فروش، حدود 95.6 درصد باکس آفیس را شامل می شود.

بر اساس گزارش های باکس آفیس امریکای شمالی، «شکار هیولا» از فیلم های هالیوودی نظیر «مینیون ها» و «مورچه مرد» به طور کلی پرفروش تر بوده است.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی