صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > مسلمانان > متن

اسلام در چین - بخش دوم

2015-04-24 18:40:34

در برنامه گذشته با اسلام در چین آشنا شدید.در برنامه این هفته با ابعاد مختلف این دین و همچنین تاریخچه مختصری از آن آشنا میشویم.

اعتقادات اصلی

یکی از دلایلی که اسلام دینی جذاب جلوه می کندو به مسلمانان برای آموزش آن کمک می کند این است که با دین های بزرگ دیگر مقایسه می شود، در واقع دینی ساده است و دارای اعتقادات و اصول منطقی ست.در مقابل ،در مسحیت رستگاری در اعتقاد به عیسی مسیح بوجود می آید و فقط تعداد  اندکی آن را می یابند. مسیحیت تعالیمی در مورد خدا و رستگاری دارد که غیر منطقی و متناقض استمسلمانان هنگام صحبت با مسیحیان ، به نکات غیر منطقی در مسیحیت اشاره می کنند، که آیا خدا یک مرد بوده و یا اینکه خدا مرده است...اگر خدا مرده چرا همه چیز نابود دشده است؟خدا چطور می میرد؟

مسیحیت در طول تاریخ تفسیم بندی هایی درمکتب  خداشناسی انجام داده است. در مقابل پیروی از اصول و قواعد اسلام  و ذات خدا  ساده است..فقط یک خالق به نام الله وجود دارد . الله هیچ گاه فرزندی نداشته ، او بی عیب و نقص است و هیچوقت تغییر نمی کند. عقاید اصلی در دین اسلام مبنی بر این است که محمد فزستاده ویژه خداوند است و.قرآن کتاب آسمانی دین اسلام استو خدا می خواهد همه انسان ها به آن اعتقاد داشته باشند. 5 رکن اصلی در اسلام  نماز روزه خمس زکات و حج می باشد  نماز فرض پنج نوبت در شبانه روز (۱۷ رکعت) رو به قبلهٔ مسلمانان - کعبه در مکه - بصورت فردی (فرادا) یا گروهی (نماز جماعت) برگزار می‌شود

روزه به معنای پرهیز از خوردن و یا آشامیدن از آداب مذهبی است که برای معتقدین به عنوان وسیله‌ای برای تقرب به خداوند، آمادگی برای مراسم مذهبی، پالایش بدن در راستای درک امور معنوی، کفّاره تخطی از مقررات مذهبی، و عزاداری برای انسانهای درگذشته کاربرد دارد. زیر بنای همه این کاربردهای روزه، تمایل انسان به پدید آوردن شرایط فیزیکی-روانی (اغلب از نوع زاهدانه) است که وسیله‌ای برای ارتباط میان بنده با خدای خود ایجاد می‌کنند و در نتیجه جایگاه نیازهای معنوی را اعتلا بخشیده و خواسته‌های مادی را کوتاه می‌نمایند. افزایش اراده و کف نفس و نیز ایجاد حسّ شفقت نسبت به نیازمندان از ارزش‌های روزه به شمار می‌آیند.

اسلام در چین -  بخش دوم

حَجّ یکی از مهم‌ترین فروع دین اسلام است. مسلمانان با داشتن شرایطی مکلف‌اند در دهه اول ماه ذی‌الحجه به مسجد الحرام در شهر مکه در عربستان سعودی رفته و مجموعه‌ای از اعمال نیایشی را به‌جا آورند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی