صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > مسلمانان > متن

 ایجاد صنعت تولید حلال خطاب به بازار بزرگ " یک نوار و یک جاده"

2015-06-19 19:30:08

به گزارش رادیو بین المللی چین، پارک صنعتی بیوگرافی حلال ناحیه هونگ گو شهر لان جو استان گان سو در منطقه دره ای در حاشیه شمال شرقی فلات چینگهای - تبت واقع است و جاده ابریشم قدیمی از این محله عبور می کند و در حال حاضر جاده ها و قطارها برای ورود به فلات چینگهای- تبت هنوز باید از این منطقه عبور کند. ارتفاع این منطقه به بیش از 2 هزار متر رسیده و منطقه کوهستانی فلاتی به شمار می رود. با وجود شرایط طبیعی وخیم، زنجیره صنعتی با ارزش چند ده تریلیارد یوان در این محله به وجود آمده و رشد می کند.
ژانگ های نینگ مدیر کارخانه تولید ژلاتین شرکت بیوگرافی امن که شرکت اصلی در پارک صنعتی بیوگرافی حلال ناحیه هونگ گو شهر لان جو استان گان سو است، با اشاره به ساخت این کارخانه و روند پیشرفت آن احساس افتخار می کند. " این کارخانه تنها در 475 روز ساخته شد که در نوع خود بی نظیر است. میزان تولید سالانه آن به 3000 تن ژلاتین می رسد. این کارخانه پس از تاسیس، پس از یک بار  آزمایش موفق به تولید مستقیم ژلاتین شد." آقای ژانگ روند توسعه این کارخانه را تحت نظر دارد. ژانگ های نیگ  بیست سال در زمینه ژلاتین فعالیت کرده و چهار سال پیش به عضو این کارخانه تبدیل شد.  قدیم بیشتر با نیروی انسانی ژلاتین  تولید می کرد که هم شرایط کاری بسیار سخت بود و همچنین کیفیت و میزان تولید آن پایین بود. اکنون کارخانه تولید ژلاتین شرکت بیوگرافی امن با بهره گیری از تجربیات فروان، به طور تخصصی ژلاتین را تولید می کند که تمام مراحل تولید به طور آتوماتیک انجام می شود. بر این اساس، به خوبی از محیط زیست حفاظت می کند.
کارخانه تولید ژلاتین وابسته به شرکت بیوگرافی امن شانهای است که در سال 2010 با سرمایه گذاری 200 میلیون یوان در ناحیه هونگ گو شهر لان جو استان گان سو تاسیس شد و بزرگترین شرکت تحقیق، تولید و فروش محصولات بیوگرافی حلال داخل کشور چین به شمار می رود. 
سو هان مدیر کل شرکت بیوگرافی امن تشریح کرد:" شرکت ما با دیگر شرکت ها فرق دارد. ما تنها در یک زمینه خاص فعالیت می کنیم و به عبارت دیگر ما تنها محصولات بیوگرافی حلال را تولید می کنیم. با وجود تعداد زیاد محصولات ما، ولی معیار صنعت ما خاص است. ما از استخون های گوسفند و گاو حلال محصولات را تولید می کنیم."
محصولات حلال باید بر اساس استاندارد های حلال تولید شوند. یعنی از منبع، روند تولید و مواد افزودنی  طبق استاندارد حلال باشد. بیش از 1.5 میلیارد مسلمان در بیش از 50 کشور و منطقه جهان زندگی می کنند که به محصولات حلال زیادی نیازمندند. شایان ذکر است که اکثر کشورهای مسلمان نشین جهان توانایی تولید محصولات بیوگرافی حلال را ندارند. در حال حاضر، توانایی تولید محصولات بیوگرافی حلال چین نزدیک به سطح کشورهای پیشرفته آمریکا و اروپا است. 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی