راه اندازی مرکز فرهنگ معبد شائو لین در 26 کشور و شهر جهان

2019-10-09 15:37:37

دفتر فرهنگ و گردشگری استان هه نان در مرکز چین چندی پیش اعلام کرد: تا کنون مرکز فرهنگ معبد شائو لین در 26 کشور و شهر جهان ایجاد شده است. وی افزود که کونگ فوی چین که استان هه نان خاستگاه آن است، پس از دیوار چین و پاندا به سومین نماد مشهور جهانی چین تبدیل شده است.

مرکز فرهنگ معبد شائو لین از معبد شائو لین سرچشمه گرفته و هدف از راه اندازی آن معرفی فرهنگ معبد شائو لین، کمک به تبادلات فرهنگی بین شرق و غرب و ترویج کونگ فوی شائو لین در جهان است.

سونگ لی پینگ معاون دفتر فرهنگ و گردشگری استان هه نان چین در نشست خبری با مرور بر توسعه فرهنگ و گردشگری این استان و اشاعه فرهنگ شائو لین در سراسر جهان گفت: به دنبال پخش فیلم سینمایی «معبد شائو لین» در سال 1982 میلادی، علاقه به وو شو و گردشگری در معبد شائو لین به اوج رسیده و فرهنگ و گردشگری این منطقه شاهد رشد و توسعه بسیاری شده است. در سالهای اخیر، استان هه نان با همکاری با 8 استان دیگر چین، اتحادیه همکاری در ترویج سفر به خاستگاههای کونگ فو ایجاد کرده و در بیش از 10 کشور جهان از جمله اسپانیا و ایتالیا فعالیتهایی معرفی و ترویج فرهنگ و گردشگری مرتبط کونگ فو برگزار کرد.

طبق آمار از سال 2015 تا کنون، استان هه نان چین بیش از 70 پروژه در زمینه فرهنگ و گردشگری را منعقد کرده و به اجرا در آورده و در این راستا حدود 600 میلیارد یوان سرمایه گذاری کرده است. در سال 2018 میلادی، این استان 789 میلیون نفربار گردشگر داخلی و خارجی را پذیرایی کرده و درآمد گردشگری این استان به 812 میلیارد و 21 میلیون یوان رسیده و از این لحاظ در جایگاه پیشرو در میان استانهای چین قرار دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی