صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

لذت‌بری از ترانه‌های کلاسیک چین - ترانه “ یک فردای بهتر”

2018-10-16 17:39:49

درود بر شما شنوندگان عزیز و علاقه مندان برنامه موسیقی، من لیلی و مجری برنامه این ساعت شما هستم.

برنامه ریزی کرده ام در چهار برنامه،  هنرمند معروف چین به اسم LESLIE CHUENG را برای شما معرفی می کنم.

لذت‌بری از ترانه‌های کلاسیک چین - ترانه “ یک فردای بهتر”

لسلی چونگ

لسلی چونگ به زبان چینی ژانگ گوا رونگ (12 سپتامبر 1956- 1 آوریل 2003) خواننده و آواز خوان و بازیگر هنگ کنگی بود.

او در سال 1980 نخست برای خوانندگی و بعدها برای بازیگری در فیلم های چینی زبان محبوبیت و شهرت زیادی در آسیا بدست آورد و جوایز موسیقی زیادی از جمله جایزه یشم طلا را به عنوان محبوب ترین هنرمند مرد در سال 1988 و 1989 از آن خود کرد.

در سال 1989 لسلی بازنشستگی خود را به عنوان خواننده پاپ از صنعت موسیقی به طرفداران خود اعلام کرد، اما پس از پنج سال وقفه با انتشار آلبوم "دوست داشتنی ترین" که به موفقیت چشمگیری در بازار رسید، به عرصه موسیقی بازگشت. 

لسلی همچنین در عرصه بازیگری نیز درخشیده است، در سال 1991 و 1994 در هنگ کنگ عنوان بهترین بازیگر مرد را به خود اختصاص داد. همچنین در سال 1994 جایزه منتقدان فیلم ژاپن را به عنوان بهترین بازیگر مرد، دریافت کرد.

پنج جایزه اسب طلایی، سه جایزه فیلم جشنواره کن، جایزه جشنواره فیلم پسفیک آسیا و جایزه جشنواره فیلم ونیز از دیگر موفقیت های این هنرمند بودند که در زمان حیات آن ها را بدست آورد. 

تاثیر موسیقی و بازی لسلی تنها به هنگ کنگ ختم نمی شد و طرفدارهای زیادی در سراسر آسیا از جمله تایوان، سنگاپور، سرزیمن اصلی چین، ژاپن و کره جنوبی داشت. او نخستین هنرمند خارجی بود که 16 کنسرت در ژاپن برگزار کرد و هنوز هم کسی رکورد او نشکسته است و همچنین پرفروش ترین هنرمند پاپ در کره جنوبی نیز به شمار می رود. 

لسلی در 100 سال سینمای چین، محبوب ترین بازیگر شناخته شد و در سال 2010 به عنوان "تاثیرگذارترین موسیقیدان تمام دوران"، (پس از مایکل جکسون و بیتلز) برگزیده شد. شبکه سی ان ان به او لقب "خوش چهره ترین مرد سینمای هنگ کنگ" را داد و او را یکی از "25 بازیگر مرد آسیا در تمام دوران" خطاب کرد.  

لسلی در یکم آوریل سال 2003 با پریدن از طبقه بیست و چهارم ماندرین اورینتال هتل در هنگ کنگ دست به خود کشی زد. در متن نامه خودکشی خود نوشته بود از افسردگی شدیدی رنج می برد.

  لسلی چونگ در کولون هنگ کنگ در یک خانواده متوسط بدنیا آمد و کوچک ترین فرزند خانواده 12 نفره بود. پدرش چونگ وو هوی خیاط مشهوری بود و مشتریان او بازیگران امریکایی از جمله ویلیام هولدن، مارلون براندو و کری گرنت بودند، اما پدر و مادرش هنگامی که او نوجوان بود از هم جدا شدند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی