صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

لذت‌بری از ترانه‌های کلاسیک چین – ترانه "بوسه خداحافظی"

2018-10-30 10:52:44

درود بر شما شنوندگان عزیز و علاقه مندان برنامه موسیقی، من لیلی هستم، مجری برنامه این ساعت شما.

در برنامه شنبه هفته گذشته، اطلاعات کلی درباره ژانگ شیویه یوو-خدای آواز چین را برای شما توضیح دادم و امروز تصمیم دارم دو ترانه معروف با نام "بوسه خداحافظی" و "پاییز سخت" را برای شما معرفی کنم.

شایان ذکر است که این دو ترانه در پنجمین آلبوم ژانگ شیویه یوو ضبط شده و در روز پنجم مارس 1993 میلادی منتشر شد. این آلبوم به زبان چینی مندرین، "بوسه خداحافظی" نام گذاری شد و پرفروش‌ترین آلبوم به زبان چینی در سراسر دنیا به شمار می رود. ترانه بوسه خداحافظی در جشنواره 1993 "ملودی تایوان"، جایزه بهترین ترانه سال را به خود اختصاص داد. بوسه خداحافظی، به عنوان یکی از آثار معروف ژانگ، به طور کلی احساسات پیچیده و غمگین یک عاشق شکست خورده را بازگو می‌کند. طرفداران او می‌گویند، با شنیدن ریتم ترانه و با اشاره به کل موسیقی، کم کم غرق در یک فضای غم‌انگیز می‌شوند که این ترانه در ذهن آن ها تداعی می‌کند.

جالب اینجا است که همه شنونده‌ها هنگام شنیدن این ترانه، حس منحصر به فردی را تجربه کرده اند و در زمان های مختلف، احساسات متفاوتی از این آهنگ برداشت می شود. همچنین باید گفت صدای بم و دلپذیر ژانگ، جذابیت خاصی را به این ترانه بخشیده است.علاوه بر ریتم گوش‌نواز و دلنشین این ترانه، علت دیگر رواج ترانه بوسه خداحافظی از گذشته تا کنون این است که گروه موسیقی پاپ Michael Learns To Rockدر سال 2004 این ترانه را بازخوانی کرد که اسم انگلیسی آن Take Me To Your Heart است.

ترانه "پاییز سخت" از اثر "خواهش می کنم نرو" متعلق به کوجی تاماکی موسیقی‌دان ژاپنی است و ریتم و آهنگ آن ویژگی ترانه ژاپنی را نشان می‌دهد که با داشتن قسمت‌های بسیار غمگین، صحنه جدایی دو عاشق را در ذهن شنوندگان زنده می‌کند.امیدوارم با شنیدن این ترانه‌ها از آن لذت ببرید!

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی