صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

لذت‌بری از ترانه‌های کلاسیک چین - ترانه “افسانه گرگ گرسنه”

2018-11-06 20:28:44

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی هستم و مجری برنامه این ساعت شما. در دو برنامه گذشته، بیشتر ترانه‌های آرام و ملایمی از آقای ژانگ شیویه یوو را برای شما معرفی کردم.

لذت‌بری از ترانه‌های کلاسیک چین - ترانه “افسانه گرگ گرسنه”

 پیشتر خواندید ژانگ بخاطر خواندن ترانه‌های غمگین و دلپذیر طرفدارن زیادی پیدا کرده است. ولی باید گفت، این هنرمند در عمر هنری خود انواع سبک‌های موسیقی را امتحان کرد تا ترانه‌های گوناگونی به علاقه‌مندان خود ارائه کند. امروز دو ترانه ریتمیک با اسم "افسانه گرگ گرسنه" و "بلا" را در اختیارتان قرار می‌دهم.

آلبوم "افسانه گرگ گرسنه" چهاردهمین آلبوم ژانگ به زبان کانتونیز است که برای اولین بار در ماه مه سال 1994 میلادی منتشر شد. در میان 10 ترانه این البوم، ترانه "باد بهار و باران پاییز" و "رفت و آمد" به ویژگی‌های ژانگ نزدیک است که شعر آن بیشتر بیان‌کننده احساسات ترانه‌سرا است.

لذت‌بری از ترانه‌های کلاسیک چین - ترانه “افسانه گرگ گرسنه”

ترانه "افسانه گرگ گرسنه" در مقایسه با سبک‌های پیشینش نه‌تنها ترانه سریع و ریتمیک است بلکه متن ترانه هم تا حدودی هیجان‌انگیز است. شایان ذکر است که تکنولوژی کامپیوتری در جریان ساخت این آلبوم برای نخستین بار استفاده شد و پس از ورود به بازار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت. ترانه "افسانه گرگ گرسنه" همچنان در فهرست پرطرفدارترین ترانه‌های KTV قرار دارد. خواننده‌های دیگر معروف چین نیز این ترانه را بازخوانی کرده‌اند.

ترانه "بلا" یکی از 10 ترانه آلبوم زبان چینی مندرین ژانگ "گذشت سال 1999" است. در سال 1999، شرکت پلی گرام با تغییرات عمیقی روبرو شد که در آن زمان، شایعه شد که ژانگ شیویه یوو تصمیم دارد پلی گرام را ترک کند. در آخر، ژانگ همراه با شرکت اصلی خود-پلی گرام، با عبور از مشکلات فراوان، البوم"گذشت سال 1999" را منتشر کرد. در همین سال، سبک ترانه و همچنین سبک خواندن وی در ظاهر تغییر کرد. از این سال به بعد، ژانگ سبک‌های نوین و عجیبی را امتحان کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی