فارسی

درآمد مالیاتی دولت مرکزی چین در سال گذشته از 9 تریلیون یوان عبور کرد

CMG2022-06-22 16:02:01
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

«لیو کان» وزیر امور دارایی چین روز سه شنبه 21 ژوئن (31 خرداد) اعلام کرد درآمد مالیاتی دولت مرکزی چین در سال 2021 از 9 تریلیون یوان (1.35 تریلیون دلار) عبور کرد.

لیو که گزارش خود را به سی و پنجمین نشست کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین ارائه می‌کرد، افزود: عدد فوق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل آن 10.5 درصد رشد داشته و به 9.15 تریلیون یوان رسیده است و اگر چندین بودجه مرکزی دیگر نیز محاسبه شود، در آمد کلی 9.34 تریلیون یوان خواهد بود.

وی گفت این افزایش ناشی از چندین فاکتور از جمله احیای اقتصادی پیوسته و رشد نسبتا بالای شاخص قیمت تولید کننده است.

گزارش مذکور همچنین نشان می‌دهد که هزینه‌کرد دولت مرکزی چین 11.27 تریلیون دلار بوده که 0.9 درصد کاهش را نشان می‌دهد و اگر بودجه‌های مرکزی نیز به آن اضافه شود این رقم به 12.09 تریلیون یوان خواهد رسید.

چین با یک سیاست مالی بیش‌فعال که موثرتر و پایداتر است، کاهش‌های مالیاتی و هزینه‌ای را بهبود بخشیده، حمایت خود از وظایف راهبردی بزرگ را تقویت کرده و فعالانه نوآوری فناورانه و تنظیمات زیرساخت اقتصادی سال گذشته را به پیش برده است.

وزیر امور دارایی چین با اشاره به افزایش پیچیدگی و نااطمینانی وضعیت توسعه سال جاری، بر اهمیت تلاش‌ها برای تسریع اجرای سیاست‌های موجود، تقویت تدابیر کلان سیاستی، به پیش رفتن با تدابیر حامی رشد و کنترل موثر ریسک‌های بزرگ به منظور حفظ اقتصاد در یک دامنه معقول تاکید کرد.

Messenger Pinterest LinkedIn