فارسی

ارسال پیام تبریک رئیس جمهوری خلق چین به هفتمین نمایشگاه چین و اوراسیا

CMG2022-09-20 09:58:01
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

روز دوشنبه 19 سپتامبر/28 شهریور، شی جین‌پینگ رئیس جمهوری خلق چین در پیامی آغاز هفتمین نمایشگاه چین و اوراسیا را تبریک گفت.

شی جین‌پینگ اشاره کرد که قاره‌ ارواسیا سرشار از نیروی حیاتی و توان بالقوه برای توسعه است و از مناطق کلیدی همکاری بین‌المللی برای ساخت مشترک «کمربند و جاده» محسوب می‌شود. طی سال‌های اخیر، شین جیانگ چین با استفاده از موقعیت جغرافیایی برتر خود، فعالانه ساخت‌وساز ناحیه محوری نوار اقتصادی جاده ابریشم را به پیش برده، اتصال متقابل، همکاری به منافع مشترک، توسعه مشترک بین چین و کشورهای مناطق اوراسیا را ترویج کرده و به نتایج ثمربخش و مثبت نیز رسیده است.

رهبر چین تاکید کرد: چین تمایل دارد همراه با همه کشورها، بر پایه سکوی نمایشگاه چین و اوراسیا، ضمن ایفای روحیه جاده ابریشم مبنی بر همکاری مسالمت‌آمیز، گشایش و فراگیری، هم‌آموزی و عبرت‌ گرفتن متقابل و همچنین بر پایه برخورداری از منافع مشترک و برد-برد، از طریق پایبندی بر استاندارد بالا، پایدار بودن و کمک به بهبود معیشت مردم، پیوسته حوزه‌های همکاری آسیا و اروپا را گسترش و سطح همکاری آسیا و اروپا را ارتقاء دهد تا توسعه و رونق مشترک محقق شود.

هفتمین نمایشگاه چین و اوراسیا روز دوشنبه در شهر اورومچی، مرکز شین جیانگ چین گشایش یافت و موضوع اصلی این دوره از نمایشگاه «مشورت و ساخت مشترک، اشتراک گذاری؛ همکاری به سمت آینده» است که مشترکا از سوی وزارت بازرگانی چین، وزارت خارجه چین، انجمن ترویج تجارت چین و دولت خلق منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ چین برگزار می‌شود.

Messenger Pinterest LinkedIn