فارسی

اقدامات جدید چین برای افزایش هرچه بیشتر سرمایه گذاری خارجی

CMG2022-09-20 12:11:51
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

برنامه‌ریز ارشد اقتصادی چین روز دوشنبه از انجا اقدامات جدید توسط این کشور برای تقویت سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و گفت که در این میان صنعت تولید در اولویت قرار دارد.

منگِ وِی، سخنگوی کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که چین بدین ترتیب در تلاش برای رسیدگی به مشکلات سرمایه گذاران، مبادله پرسنل تجاری شرکت های خارجی را با فرض اجرای دقیق پیشگیری از همه گیری کووید-19 تسهیل می کند.

منگ افزود که همسویی بین تجارت و شرکت‌های خارجی و همچنین همتایان بالادستی و پایین دستی آنها نیز تقویت خواهد شد.

منگ خاطرنشان کرد که چین در حال تسریع در بازنگری کاتالوگ صنعتی است تا سرمایه‌گذاری خارجی را تشویق کند که با تمرکز بر هدایت سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش‌هایی مانند تولید پیشرفته، فناوری‌های پیشرفته و خدمات مدرن، و همچنین مناطق مرکزی، غربی و شمال شرقی کشور فعال‌تر شود.

این کشور همچنین با سازماندهی مشوق‌هایی برای سرمایه گذاری و همکاری در صنعت، پلت فرمی برای مبادله بین شرکت های چند ملیتی و محلی ایجاد خواهد کرد.

منگ گفت: علیرغم برخی عوامل و پیچیدگی مسائل ناشی از عوامل خارجی که باعث تضعیف اعتماد سرمایه گذاران خارجی می‌شود، اما «چین شاهد گسترش سریع استفاده از سرمایه گذاری خارجی در سال جاری بوده است.»

داده های وزارت بازرگانی چین که روز دوشنبه منتشر شد نشان داد که سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سرزمین اصلی چین، در استفاده واقعی، سالانه 16.4 درصد افزایش یافته و به 892.74 میلیارد یوآن در هشت ماهه اول سال رسیده است. ورودی سرمایه سالانه نیز بر حسب دلار آمریکا 20.2 درصد افزایش یافت و به 138.41 میلیارد دلار رسید.

Messenger Pinterest LinkedIn