فارسی

توسعه اقتصادی کیفی چین، اعتماد جهانی را افزایش می دهد

CMG2023-01-24 16:25:59
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

داده های اقتصادی تازه منتشر شده چین، مقاومت و سرزندگی اقتصادی قوی این کشور را به جامعه بین المللی نشان می دهد.

جهان بر این باور است که چین چشم اندازهای روشنی را برای توسعه اقتصادی کیفی خود متصور است و به تزریق نیروی قوی به بهبود جهانی ادامه خواهد داد.

رسانه های جهان گزارش دادند که رشد اقتصادی چین در سال 2022 فراتر از انتظار بود و این کشور چشم انداز رشد قاطعی را نشان داده است. باور غالب این است که چین بزرگترین نیروی محرکه رشد جهانی خواهد بود.

آمار منتشر شده توسط اداره ملی آمار چین در 17 ژانویه نشان می دهد که اقتصاد چین پس از موفقیت پی در پی 100 تریلیون یوانی در سال 2020 و 110 تریلیون یوانی در سال 2021، در سال 2022 با رشد 3 درصدی نسبت به سال قبلتر، به رکورد 121 تریلیون یوان (معادل 18 تریلیون دلار) رسید. این میزان رشد بالاتر از نرخ رشد بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان بود.

افزایش مداوم در کل و سرانه تولید ناخالص داخلی چین نشان دهنده پیشرفت این کشور در قدرت همه جانبه ملی، بهره وری اجتماعی، نفوذ بین المللی و معیشت مردم است. این کشور از پایه محکم تر، کیفیت بالاتر و شتاب قوی تر توسعه برخوردار است.

چین کشوری با بیش از 1.4 میلیارد نفر جمعیت است که در آن صنعتی شدن و شهرنشینی نوین به طور مداوم در حال پیشرفت است. این کشور دارای یک بازار فوق العاده بزرگ با بالاترین پتانسیل در سطح جهان است، که موتور قدرتمندی برای بهبود اقتصادی آن محسوب می شود.

طبق آمار، خرده فروشی کالاهای مصرفی چین در سال گذشته حدود 44 تریلیون یوان بوده است. به ویژه، خرده فروشی آنلاین کالاهای فیزیکی به حدود 12 تریلیون یوان رسید. چین دومین بازار مصرفی بزرگ جهان و بزرگترین بازار خرده فروشی آنلاین است که از مزایای آشکار در مقیاس فوق العاده بزرگ برخوردار است.

با ورود چین به مرحله جدیدی از مقابله با کرونا و اجرای سیاست های مربوطه، نشاط اقتصادی و اجتماعی این کشور بیشتر خواهد شد.

سازمان های بین المللی و موسسات سرمایه گذاری نسبت به چشم انداز اقتصادی چین خوش بین هستند و پیش بینی خود از رشد اقتصادی این کشور در سال 2023 را افزایش داده اند.

فایننشال تایمز در گزارشی نوشت که احیای فعالیت های سرمایه گذاری و مصرف چین، موجب تقویت تقاضای جهانی خواهد شد.

چین نه تنها شاهد افزایش حجم اقتصادی خود است، بلکه در کیفیت اقتصادی نیز شاهد بهبود بوده است.

از سال گذشته، این کشور ثبات اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار داده و ضمن تضمین ثبات، پیشرفت را دنبال کرده است. فلسفه توسعه جدید این کشور از پشتوانه قوی برخوردار و مراحل توسعه کیفی آن محکم و نیرومند است.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn