فارسی

غول فناوری سوئیسی به دنبال فرصت هایی در بازار در حال رشد چین است

CMG2023-03-14 16:00:01
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

یکی از مدیران شرکت سوئیسی ABB که از شرکتهای مطرح در زمینه فناوری است گفته است که چین برای این شرکت بزرگ به عنوان یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای خودکار در جهان بسیار مهم است.

به گفته شرکت مزبور، کارخانه بزرگ این شرکت در منطقه جدید پودونگ شانگهای، بزرگترین پایگاه تحقیق و توسعه، ساخت و کاربرد رباتیک برای ABB در سراسر جهان است که شامل سرمایه گذاری 150 میلیون دلاری و مساحت 67 هزار متر مربع است.

سامی عطیه، رئیس بخش تجاری رباتیک و اتوماسیون گسسته ABB، در جریان بازدید اخیر از این کارخانه، گفت: «چین بیش از نیمی از نصب ربات های جهانی در سال 2021 را به خود اختصاص داده است.»

وی افزود: «سرمایه گذاری هنگفت چین در زمینه رباتیک صنعتی، این کشور را برای اولین بار در بین پنج رتبه برتر تراکم ربات ها قرار داده است. چین سریع ترین میزان رشد در بازار ربات جهان را دارد و انتظار می رود که تراکم ربات های آن در سال 2025 دو برابر شود.»

عطیه گفت که کارخانه شانگهای به عنوان یکی از سه مرکز تولید رباتیک ABB، طرح زنجیره صنعتی ABB را در چین تقویت کرده و به توسعه پایدار و باکیفیت اقتصاد چین کمک می کند.

او گفت: «کارخانه بزرگ شانگهای نقش مهمی در تولید ربات ها در چین و برای چین ایفا می کند و رهبری رباتیک و اتوماسیون ABB را در اینجا افزایش می دهد.»

عطیه در ادامه خاطرنشان کرد که تقاضای بی‌سابقه کسب‌وکارهای چینی برای اتوماسیون، اطمینان زیادی را برای این شرکت در مورد سرمایه‌گذاری بلندمدت خود در این کشور فراهم می‌کند.

مدیر اجرایی این شرکت معتقد است که چین به ایجاد فرصت های جدید در زمینه ربات ها و اتوماسیون ادامه خواهد داد. این شرکت به طور فعال با دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی علمی در چین برای ترویج نوآوری محصول همکاری می کند.

Messenger Pinterest LinkedIn