فارسی

چینیکمحمولهدیگرواکسنکرونابهفیلیپیناهداکرد

CMG2021-12-15 15:04:20
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

فیلیپین روز سه شنبه 14 دسامبر (23 آذر) یک محموله دیگر از واکسن «سینوواک» اهدایی از طرف دولت چین را دریافت کرد تا بهتر بتواند به مبارزه با پاندمی کووید-19 بپردازد.

«کارلیوت گالوز» رئیس ستاد دولتی مبارزه با کرونا در فیلیپین در فرودگاه مانیل پایتخت این کشور به هنگام دریافت واکسن‌های فوق از دولت چین قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از این واکسن‌ها برای دُزهای تقویت کننده در نظر گرفته شده است،‌ گفت: حجم کثیری از واکسن‌های اهدایی چین در مناطق دور دست فیلیپین توزیع خواهد شد.

«هوانگ شی لان» سفیر چین در فیلیپین نیز ابراز امیدواری کرد که واکسن‌هایی که تازه اهدا شد به برگزاری تعطیلات آخر سال سالم و ایمن در فیلیپین کمک کند و برنامه ملی واکسن این کشور را تقویت بخشد.

وی افزود: ما به کمک خود تا پیروزی علیه پاندمی کرونا ادامه خواهیم داد.

چین ارائه واکسن‌های کرونا به فیلیپین را از فوریه 2021 شروع کرد و این کشور از اول مارس (11 اسفند 99) شروع به تزریق این واکسن‌ها نمود. دولت فیلیپین تاکون 97 میلیون دُز واکسن را به مردم تزریق کرده است و 38 درصد افراد به طور کامل واکسینه شده‌اند.

فیلیپین تا به امروز بیش از 158.5 میلیون دُز واکسن کووید-19 از چندین تولید کننده واکسن در جهان دریافت کرده که چین بزرگترین تامین کننده آن است.

این کشور آسیایی تاکنون بیش از 2.8 میلیون مورد ابتلا به کرونا را گزارش داده و میزان مرگ و میر آن هم از 50 هزار نفر عبور کرده است.

Messenger Pinterest LinkedIn