فارسی

درخواستچینازجهانبرایتوسعهوکاربردمسئولانههوشمصنوعیدرزمینه‌هاینظامی

CMG2021-12-15 11:29:57
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

چندی پیش چین در ششمین همایش بررسی پیمان سلاح‌های متعارف سازمان ملل، برای نخستین بار سندی را به منظور تعیین استانداردهای کاربرد نظامی هوش مصنوعی ارائه کرد.

وانگ ون بین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه 14 دسامبر در یک نشست خبری گفت که این اقدام با هدف معرفی مفهوم "هوش در راه نیک" و دعوت از همه کشورها به توسعه و استفاده مسئولانه از فناوری هوش مصنوعی در زمینه نظامی است.

وی با اشاره به انقلاب جدید فناوری در جهان گفت: کاربرد گسترده هوش مصنوعی به عنوان یک فناوری نوظهور در زمینه‌های مختلف، زندگی جامعه بشری را عمیقاً تغییر خواهد داد و کاربرد آن در حوزه نظامی نیز مورد توجه روزافزون قرار خواهد گرفت. در عین حال مردم جهان آگاهند که همزمان با توسعه هوش مصنوعی، باید به خطرات و چالش های امنیتی احتمالی ناشی از آن نیزبسیار اهمیت داده شود و با تقویت پیشگیری و داشتن آینده نگری، خطرات آن به حداقل کاهش یابد و توسعه ایمن، قابل اعتماد و قابل کنترل هوش مصنوعی تضمین شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: «ما به خطرات امنیتی ناشی از کاربردهای نظامی هوش مصنوعی بسیار اهمیت می‌دهیم و خواستار آن هستیم که همه کشورها بر لزوم حفظ امنیت همه‌جانبه و پایدار جهان پایبند باشند و از طریق همکاری و گفت‌وگو در مورد قوانین توسعه هوش مصنوعی در زمینه نظامی به یک توافق‌نظر جامع برسند و یک سازوکار بین المللی برای مشارکت جهانی در این زمینه ایجاد کنند.

Messenger Pinterest LinkedIn