فارسی

درآمدسینمایچینهمچنانصدرنشینبازارسینماییجهاندرسال2021

CMG2021-12-15 14:58:24
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

درآمد گیشه سینمای چین در سال جاری تاکنون از 45 میلیارد یوان (7.07 میلیارد دلار) عبور کرده و همچنان صدرنشین درآمد سینما در جهان است.

در حالی که کمتر از دو هفته تا پایان سال 2021 باقی نمانده، به احتمال بسیار زیاد امسال هم چین جایگاه خود را به عنوان بزرگترین بازار سینمای جهان برای دومین سال متوالی حفظ خواهد کرد.

سیمای چین سال گذشته برای نخستین بار توانست عنوان بزرگترین بازار سینمایی جهان را با پیشی گرفتن از آمریکا از آن خود کند.

بر اساس اعلام شرکت رسانه‌ای «Maoyan»، هشت فیلم سینمایی از 10 فیلم سینمایی پرفروش امسال ساخت کشور چین بوده‌اند.

فیلم سینمایی «نبرد در دریاچه چانگ‌‌جین» از زمان اکران خود یعنی 30 سپتامبر (8 مهر) توانست 5.76 میلیارد یوان فروش کند. این فیلم حماسی چین در حال حاضر عنوان پرفروش‌ترین را در گیشه سینمای چین در اختیار خود دارد و در سطح جهان نیز به یکی از پرفروش‌ها تبدیل شده است.

«وو جینگ» و «جکسون یی» دو بازیگر مطرح کنونی سینمای چین در فیلم «نبرد در دریاچه چانگ‌جین» نقش آفرینی کرده‌اند که روایتگر داستان واقعی فداکاری و قهرمانی در جریان جنگ کره در سال ۱۹۵۰ میلادی است.

فیلم‌های کمدی چینی مانند «سلام مامان» و «کارآگاه شهرک چینی 3» هر دو در تعطیلات سال نوی چینی به اکران در آمدند و توانستند به ترتیب با 5.41 و 4.52 میلیارد یوان فروش عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دهند.

فقط دو فیلم خارجی در فهرست 10 فیلم برتر پرفروش‌های سینمای چین قرار دارند که عبارتند از «سریع و خشن 9» و «گودزیلا در برابر کونگ» محصول ایالات متحده که توانستند به ترتیب با 1.39 میلیارد و 1.23 میلیارد یوان به عناوین پنجم و هشتم دست یابند.

Messenger Pinterest LinkedIn