فارسی

آژانسبین‌المللیانرژیاتمیتوافقباایرانراتحولیمهمتوصیفکرد

Mehr2021-12-16 09:30:25
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه ای توافق امروز با ایران پیرامون نصب دوربین های نظارتی در مجتمع تسا در کرج را «تحولی مهم» توصیف کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی 15دسامبر/24آذر با صدور بیانیه ای از توافق با ایران در خصوص نصب دوربین های نظارتی در مجتمع تسا در کرج خبر داد.

به گزارش رادیو بین المللی چین به نقل ازخبرگزاری مهر، آژانس بین المللی انرژی اتمی همینروز در بیانیه ای اعلام کرد: توافق با ایران پیرامون جایگزینیِ دوربین‌های جدید (به جای دوربین‌ های آسیب دیده) در تأسیسات کرج تحولی مهم برای فعالیت های راستی آزمایی و نظارتی در ایران است.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: این توافق ما را قادر می سازد تا تداوم آگاهی مان از (فعالیت های) این تأسیاست دوباره ازسرگرفته شود. این دوربین ها در روزهای آتی نصب می شوند.

بیانیه مذکور به نقل از رافائل گروسی مدیرکل این نهاد می افزاید: من صمیمانه امیدوارم که بتوانیم بحث های سازنده برای حل و فصل همه مسائل پادمانی باقیمانده با ایران را ادامه دهیم.

«میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در هم در این خصوص نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تهران برای نصب مجدد دوربین‌ های فیلمبرداری در کارگاه کرج به توافق رسیدند. محرک آزاردهنده که از ماه سپتامبر توجه زیادی را در جامعه بین ‌الملل و رسانه‌ های جمعی به خود جلب کرده بود، اکنون حذف شد. به هر دو طرف تبریک می‌گویم!

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساعاتی پیش در پیامی توییتری از توافق میان این نهاد و ایران در خصوص نصب دوربین های نظارتی در مجتمع تسا در کرج خبر داد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این خصوص ادامه داد: این موضوع برای راستی آزمایی ذیل توافق هسته ای بسیار مهم است و کار برای پرداختن به مسائل مهم پاردمانی دیگر ادامه خواهد داشت.

Messenger Pinterest LinkedIn