فارسی

عربستان سهمیه حج را به یک میلیون نفر افزایش داد

CMG2022-04-10 09:43:10
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

به دنبال کاهش نگرانی ها درباره کرونا، عربستان سهمیه حج (تمتع) امسال را به یک میلیون نفر افزایش داد.

وزارت حج و عمره عربستان روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که این وزارتخانه تصمیم گرفت که تعداد پذیرش حجاج از داخل و خارج از عربستان را (در مراسم حج تمتع) به یک میلیون نفر افزایش دهد.

این وزارتخانه در عین حال افزود کرد که مراسم حج (تمتع) امسال برای حجاج کمتر از ۶۵ سال خواهد بود و آنها باید دوزهای پایه واکسن کرونای مورد تایید وزارت بهداشت عربستان را دریافت کرده باشند.

براساس این بیانیه، همچین لازم است حجاجی که از سایر کشورها به عربستان می آیند، نتیجه تست "پی. سی. آر" منفی داشته باشند که ۷۲ ساعت قبل از عزیمت به عربستان برای شرکت در مراسم حج انجام شده باشد.

وزارت حج و عمره عربستان همچنین بر لزوم رعایت تدابیر پیشگیرانه و پروتکل های مربوطه درخصوص پیشگیری از کرونا از سوی حجاج در جریان مناسک حج به منظور حفظ سلامت خودشان تاکید کرده است.

عربستان سعودی از دو سال پیش به خاطر شیوع کرونا مجبور شده بود که سهمیه حجاج برای شرکت در مراسم حج (تمتع) را تا حد زیادی کاهش دهد.

شمار حجاج (در حج تمتع) قبل از شیوع کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود دو میلیون و پانصد هزار نفر بود، اما به علت شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ میلادی، عربستان فقط به هزار نفر اجازه داد که فریضه حج (تمتع) را به جای بیاورند. این تعداد در سال بعد به ۶۰ هزار فرد واکسینه رسید که انتخاب آنها با قرعه صورت گرفت.

Messenger Pinterest LinkedIn