فارسی

سخنرانی ویدیویی رهبر چین در اجلاس جهانی ترویج تجارت و سرمایه‌گذاری

CMG2022-05-19 10:21:24
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

روز چهارشنبه 18 مه، شی جین پینگ رئیس جمهوری چین در مراسم گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس کمیسیون ترویج تجارت بین المللی و اجلاس جهانی ترویج تجارت و سرمایه گذاری سخنرانی ویدیویی ایراد کرد.

شی جین پینگ در این سخنرانی خاطرنشان کرد که این کمیسیون از زمان تأسیس در سال 1952 به این طرف، برای تقویت پیوند منافع بین شرکت‌های چینی و خارجی، پیشبرد مبادلات اقتصادی و تجاری بین المللی و ترویج توسعه روابط بین دولت ها نفش مهمی ایفا کرده است. تاریخ توسعه 70 ساله این کمیسیون جلوه مهمی از گسترش مستمر گشایش در چین است و همچنین گواهی مهم از اشتراک فرصت‌های توسعه و تحقق سود متقابل و نتایج همکاری برد-برد بین شرکت‌ها است.

شی جین پینگ تاکید کرد: در حال حاضر، تغییرات بی سابقه در این قرن، اپیدمی کرونا و کند شدن روند جهانی شدن باعث شده که جهان وارد دوره جدیدی از آشفتگی و تغییر شود. خواسته‌های محافل تجاری در کشورهای مختلف، انتظارات برای توسعه مسالمت آمیز را افزایش داده و علاوه بر قوی‌تر کردن صدای انصاف و عدالت، نیاز مبرم به همکاری برد-برد را نشان داده است. شی جین پینگ، چهار پیشنهاد را نیز برای همسو کردن نیروها در جهت غلبه بر کرونا، احیای تجارت و سرمایه گذاری، پایبندی به نوآوری و بهبود حکمرانی جهانی ارائه کرد.

شی جین پینگ تاکید کرد که عزم چین برای گسترش گشایش در سطوح بالا تغییر نخواهد کرد و درهای چین بازتر خواهد شد. چین به ایجاد یک محیط تجاری بین المللی بازاری و مبتنی بر قانون ادامه خواهد داد، توافقنامه مشارکتی اقتصادی جامع منطقه‌ای را در سطح بالایی اجرا می‌کند، ساخت و ساز مشترک با کیفیت بالا «کمربند و جاده» را به پیش سوق می دهد تا فرصت های بهره مندی از بازار، فرصت های سرمایه گذاری و فرصت های رشد برای محافل تجاری جهانی فراهم کند. او در ادامه گفت: بیایید دست به دست هم دهیم و با پایبندی بر صلح، توسعه و همکاری برد-برد، مشترکاً مشکلات کنونی پیش روی اقتصاد جهانی و تجارت و سرمایه گذاری بین المللی را حل کنیم و با هم به سوی آینده ای بهتر حرکت کنیم.

Messenger Pinterest LinkedIn