فارسی

خشونت با اسلحه مشکل اصلی بیش از 40 درصد از آمریکایی‌ها است

cmg2022-06-14 16:16:06
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

طبق آمار «گان وایولنس ارکایو» (آرشیو خشنوت مسلحانه) که یک گروه تحقیقاتی و غیرانتفاعی است که در زمینه بررسی خشونت های همراه با اسلحه در آمریکا فعالیت میکند، در سال جاری 248 تیراندازی جمعی در ایالات متحده به وقوع پیوست که این آمار در این نقطه در سال 2021 میلادی 258 مورد بود. 173 مورد از این تیراندازی‌های دسته جمعی توسط گان وایولنس ارکایو به عنوان حادثه تعریف شده‌اند که در آنها حداقل چهار نفر - بدون احتساب تیرانداز - مجروح یا کشته شده‌اند، که در سال های اخیر افزایش یافته است.

با این حال، اغلب چند نمونه از این تیراندازی‌های دسته جمعی هستند که در سطح ملی مورد توجه قرار می‌گیرند و خشم همگان را برمی انگیزند. اغلب در پی تیراندازی‌های گسترده‌تر افکار عمومی به نفع قوانین سخت‌گیرانه‌تر در مورد حمل اسلحه تغییر می‌کند، مانند موردی که در ۱۴ می رخ داد و در آن یک فرد نژادپرست در شهر بوفالوی نیویورک ۱۰ نفر را کشت، و همینطور حمله‌ای دیگری که در تاریخ ۲۴ می رخ داد که منجر به کشته شدن ۱۹ کودک و دو معلم در یک مدرسه ابتدایی در شهر یووالدی تگزاس شد.

بنابراین، جای تعجب نیست که آخرین نظرسنجی‌های ایپسوس، که از تاریخ 26 می تا 6 ژوئن انجام شد و دو روز پس از تیراندازی یووالدی منتشر شد، نشان داد که نگرانی ها در مورد خشونت با اسلحه افزایش یافته است. ما با استفاده از پنل ایپسوس نالج با 2000 آمریکایی که در نظرسنجی قبلی شرکت کرده بودند مصاحبه کردیم و از میان 1691 بزرگسالی که به سوالاتمان پاسخ دادند، 42 درصد از «جنایت یا خشونت با اسلحه» به عنوان یکی از مهم ترین مسائل پیش روی این کشور نام بردند که 19 درصد بیشتر از موج اول این نظرسنجی در اوایل ماه می بود. این تا حد زیادی نشان دهنده یک افزایش بزرگ در مورد هر موضوعی است که ما مورد سوال قرار دادیم، و آن را بعد از نگرانی‌های مربوط به «تورم یا افزایش هزینه ها» و به عنوان نگرانی اصلی آمریکایی‌ها برای کشورشان قرار داد.

میزان نگرانی آمریکایی‌ها در مورد جنایت و/یا خشونت با اسلحه برحسب حزب تا حدودی متفاوت بود، زیرا دموکرات‌ها و مستقل‌ها بیشتر از این موضوع ابراز نگرانی کردند. این موضوع برای اکثریت قاطع دموکرات ها که حدود 58 درصد را شامل می‌شد نگران کننده بود که قبلا 33 درصد از آنها در اوایل ماه می چنین حسی را ابراز کرده بودند، در حالی که مستقل ها در همین موضوع از 19 درصد به 41 درصد رسیده بودند. جمهوری خواهان نیز نگران جنایت و/یا خشونت‌های بیشتربودند، اما تعداد افرادی که در میان آنها درباره این موضوع ابراز نگرانی کرده بودند مانند گروه های دیگر افزایش نیافته بود و فقط از 19 درصد در ماه می به 29 درصد در روزهای اخیر رسید.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn