فارسی

شروع طوفانی عربستان و فرانسه در جام جهانی

cri2022-11-23 10:10:57
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

فرانسه به عنوان قهرمان دوره پیشین جام جهانی در روسیه و عربستان سعودی که کمتر کسی از آنان انتظار موفقیت داشت، روز سه شنبه و در سومین روز از جام جهانی 2022 قطر همه چشم ها را به خود دوختند.

صالح الشهری و سالم الدوساری با دو گل در نیمه دوم بازی مقابل آرژانتین بر رقیب نامدار خود به برتری 2 بر 1 رسیدند و در صدر جدول گروه سوم این رقابت ها قرار گرفتند.

در این بازی، ابتدا لیونل مسی در دقیقه 10 نیمه اول با به ثمر رساندن یک پنالتی آرژانتین را پیش انداخت اما در نیمه دوم الشهری و الدوساری با دو گل عربستان را در ورزشگاه لوسیل و در برابر چشمان 80 هزار تماشاگر پیروز میدان کردند.

این برد نخستین برتری عربستان برابر تیمی از آمریکای جنوبی و چهارمین برد آنها از هفده بازی در دوره های مختلف جام جهانی بود.

پیش از شروع جام جهانی بسیاری آرژانتین را یکی از بخت های کسب عنوان قهرمانی می دانستند اما اکنون این تیم برای صعود به دوره بعد احتمالاً محکوم به پیروزی در هر دو بازی خود برابر مکزیک و لهستان خواهد بود.

در نخستین بازی از گروه چهارم رقابت ها نیز دانمارک با وجود برتری در حفظ توپ و میدان نتوانست بر تونس به پیروزی برسد و دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل از زمین خارج شدند.

دیگر بازی گروه سوم، رابرت لواندوفسکی در به ثمر رساندن پنالتی نیمه دوم خود به مکزیک ناکام ماند و در پایان این تیم بدون گل و با تساوی کار خود را پایان دادند.

تماشاگران در ورزشگاه الوکره اما شاهد آن بودند که فرانسه پس از جبران گل نخست استرالیایی ها توسط آدریان رابیو با دو گل از اولیویه ژیرو و کیلیان امباپه حریف آسیایی خود را شکست داد.

مهاجم تیم میلان ایتالیا با این دو گل توانست به رکورد 51 گل زده تیری آنری در تیم ملی کشورش برسد و با زدن یک گل دیگر به بهترین گلزن تاریخ تیم ملی فرانسه تبدیل خواهد شد.

Messenger Pinterest LinkedIn