فارسی

برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده نخستین مسابقه نقاشی نوجوانان ایران و چین در تهران

CMG2023-01-05 10:39:54
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز برگزیدگان نمایشگاه آثار برگزیده نخستین مسابقه نقاشی نوجوانان ایران و چین، در مرکز کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان ایران برگزار شد. «چانگ هوآ»، سفیر چین در ایران و «حامد علامتی» مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران در این مراسم حضور داشتند و به ایراد سخنرانی پرداختند. حدود 180 نفر از جمله «جو زی هائو»، رایزن فرهنگی سفارت چین در ایران و مقامات ایرانی در حوزه های مرتبط، نقاشان کودک و نوجوان برنده این مسابقه به همراه خانواده هایشان و همچنین استادان و دانشجویان دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی و سایر دانشگاه های ایران در این مراسم شرکت کردند.

در این مراسم ابتدا «چانگ هوآ» و «حامد علامتی» به طور مشترک نمایشگاه را افتتاح کردند. پس از آن، سفیر چانگ به همراه مهمانان حاضر، از نقاشی های نمایش داده شده بازدید کرد.

محورهای موضوعی این مسابقه نقاشی شامل «سرزمین افسانه‌ها»، «خانه‌ها و خیابان‌های چین»، «طبیعت و زیبایی‌های چین»، «آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری چین»، «مردم چین»، «افسانه‌های چینی»، «آداب و رسوم و فرهنگ چین»، «کودکان چین»، «هنر و ادبیات چین» و «اشتراکات فرهنگی و تاریخی ایران و چین» اعلام شده بود.

سفیر چانگ در سخنرانی خود گفت که در سال های اخیر، تحت هدایت مشترک رهبران دو کشور، تبادلات مردمی و فرهنگی بین چین و ایران به طور فزاینده ای گسترش یافته است و درک متقابل و دوستی سنتی بین چین و ایران را بیش از پیش تعمیق کرده است. آثار حاضر در مسابقه امسال مملو از اشتیاق نوجوانان ایرانی به چین و آرزوی آنها برای تداوم دوستی سنتی چین و ایران است. امید است با شروع این مسابقه بتوانیم بذر دوستی را بین کودکان و نوجوانان دو کشور بکاریم تا دوستی چین و ایران نسل به نسل منتقل شود و نیروی محرکه تازه، نشاط جدید و موضوعی جدید به روابط مشارکتی و راهبردی جامع بین چین و ایران تزریق شود.

آقای علامتی نیز در سخنرانی خود گفت: چین یک کشور فرهنگی، متمدن و مهد هنر است و آثار ادبی و هنری ایران حاوی تعداد زیادی داستان و عناصر چینی هستند. کانون پرورشی فکری به عنوان یک نهاد مدیریت آموزش کودکان ونوجوانان زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ایران، مایل است به اتفاق سفارت چین در ایران همکاری کند تا بیشتر به تعمیق تبادلات بین نوجوانان دو کشور و افزایش مستمر درک متقابل بین جوانان کمک کند و یک دسته دیگر از سفیران دوستی، قدرت جدیدی به مبادلات دوستانه دیرینه بین دو کشور پرورش بدهند.

در پایان سفیر چانگ هوآ، آقایان حامد علامتی و جو زی هائو و سایر مهمانان لوح تقدیر، مدال‌ و جوایز ارائه شده از سوی شرکت‌های چینی را به برندگان مسابقه اهدا کردند.

123全文 3 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn