فارسی

رشد 4.5 درصدی میزان تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه اول 2023

CMG2023-04-18 16:15:30
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

طبق آمار منتشر شده از سوی اداره ملی آمار چین در روز سه شنبه، میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) چین در سه ماهه اول سال 2023 در مقایسه با دوران مشابه سال گذشته 4.5 درصد افزایش یافته است.

فو لینگ هوی، سخنگوی اداره ملی آمار چین گفت: وضعیت بازار از ابتدای سال جاری به طور قابل توجهی بهبود یافته است و انتظار می رود به دلیل پایین بودن سطح پایه دوران مشابه سال گذشته، سرعت رشد اقتصادی در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول افزایش جهشی پیدا کند.

در سه ماهه اول امسال، میزان کل خرده فروشی کالاهای مصرفی در مقایسه با دوران مشابه سال گذشته 5.8 درصد افزایش یافت و به ویژه در ماه مارس، میزان مصرف شهروندان 10.6 درصد نسبت به سال قبل رشد کرد و سرعت رشد آن در مقایسه با دو ماه اول 7.1 درصدی بالاتر رفت.

سرمایه گذاری در دارایی های ثابت در سه ماهه اول در مقایسه با دوران مشابه سال گذشته 5.1 درصد رشد داشت، در حالی که ارزش افزوده صنایع با عبور از میزان تعیین‌شده برای سراسر کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.8 درصد افزایش یافته است.

چین هدف رشد تولید ناخالص داخلی خود را در حدود 5 درصد برای امسال تعیین کرده است. دولت های محلی در سطوح مختلف در حال انجام اقدامات مختلف برای حمایت از اقتصاد از جمله بهینه سازی محیط کسب و کار، تثبیت اشتغال و ترویج مصرف هستند.

Messenger Pinterest LinkedIn