فارسی

شی جین پینگ با مادرو رئیس جمهور ونزوئلا دیدار و گفتگو کرد

CMG2023-09-14 09:42:13
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

بعد از ظهر 13 سپتامبر ، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که برای دیدار رسمی در چین به سر می برد، در تالار بزرگ مردم گفتگو کرد. روسای جمهور دو کشور اعلام کردند که روابط چین و ونزوئلا به مشارکت استراتژیک در هر شرایط دست یافته است.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد که چین و ونزوئلا دوستان قابل اعتماد و شرکای خوب در توسعه مشترک هستند. چین همواره توسعه روابط با ونزوئلا را از منظر استراتژیک و دیدگاه بلند مدت دیده است و کماکان از تلاش های ونزوئلا برای حفظ حاکمیت و عزت ملی و ثبات اجتماعی و نیز مخالفت با دخالت خارجی در امور داخلی حمایت می کند. برقراری مشارکت استراتژیک در هر شرایط بین چین و ونزوئلا با انتظارات مشترک دو ملت و روند کلی توسعه تاریخی منطبق است. هر دو طرف باید همکاری راهبردی چین و ونزوئلا را ارتقا دهند تا به ثمرات بیشتری دست یابند و نیز برای مردم دو کشور رفاه بیشتر به ارمغان آورند، همچنین انرژی مثبت بیشتر به صلح و توسعه جهانی تزریق کنند.

شی جین پینگ اصلاحات و گشایش در چین به ویژه ساخت مناطق ویژه اقتصادی را معرفی کرد و خاطرنشان کرد که اصلاحات و گشایش یک سلاح جادویی مهم برای چین است که توانسته است گام‌های بلند برای رسیدن به زمان بردارد و همچنین این یک حرکت سرنوشت ساز برای چین معاصر است. چین تجربه ارزشمند به دست آمده در این فرآیند را گرامی می دارد و به پیشبرد اصلاحات و گشایش ادامه می دهد. هیچ نیرویی نمی تواند جلوی توسعه و پیشرفت چین را بگیرد. چین مایل به همکاری با ونزوئلا برای حمایت قاطعانه از یکدیگر در کاوش مسیرهای توسعه متناسب با شرایط ملی آنها، تقویت تبادل تجربه در مدیریت حزبی و دولتی، حمایت از ونزوئلا در ایجاد مناطق ویژه اقتصادی است و مایل است تجربیات مربوطه را با ونزوئلا به اشتراک بگذارد و به ونزوئلا در پیشبرد توسعه کشور کمک کند.

مادورو گفت که تحت رهبری رئیس جمهور شی جین پینگ، چین به کشوری بزرگ و متعهد به صلح، توسعه و رفاه همه بشریت تبدیل شده است و همچنین موتور مهمی برای ترویج جهان چند قطبی جدید محسوب میشود. همه چیزهایی که در سفرم به چین دیدم و شنیدم پیشرفت و قدرت چین را به طور کامل نشان می‌دهد، مایلم از صمیم قلب به حزب کمونیست چین به خاطر دستاوردهای بزرگش تبریک بگویم. ونزوئلا و چین از دوستی عمیق و همکاری مثمر ثمر برخوردارند و روابط آنها را می توان الگویی برای روابط کشورهای جنوب جهانی دانست. مردم ونزوئلا صمیمانه از دولت و مردم چین برای حمایت و کمک ارزشمندشان در زمانی که ونزوئلا از تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی و مشکلات متعدد ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ رنج می‌برد، تشکر می‌کنند. دقیقاً به لطف کمک برادران چینی ما است که مردم ونزوئلا در این آزمون مقاومت کردند و دستاوردهای خارق العاده ای در زمینه توسعه اقتصاد ملی به دست آوردند. توسعه کنونی روابط ونزوئلا و چین در دوره مهمی قرار دارد، سفر من به چین و اعلام من به همراه رئیس جمهور شی جین پینگ برای ارتقاء روابط ونزوئلا و چین به مشارکت استراتژیک در هر شرایط اهمیت تاریخی دارد و مطمئناً عصر جدیدی برای روابط ونزوئلا و چین ونزوئلا افتتاح میشود.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn