فارسی

نخست وزیر تایلند: امیدواریم تایلند به مرکز تولید تمام کالاهای چینی تبدیل شود

CMG2024-03-02 15:50:33
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

«سرتا تاویسین» نخست وزیر تایلند در مصاحبه اختصاصی اخیر خود با «رادیو و تلویزیون مرکزی چین» گفت بیشتر تایلندی‌ها نیاکان چینی دارند، اجداد ما از چین آمدند و مردم تایلند و چین همواره با هم هماهنگ بوده‌اند.

به گفته وی طی 10 سال گذشته چین بزرگترین منبع گردشگران برای تایلند بوده است.

تاویسین همچنین تاکید کرد: امیدواریم تایلند بتواند به یک مرکز تولید برای تمام کالاهای چینی تبدیل شود. مهم نیست چین چه چیزی بخواهد، تا زمانی که تایلند بتواند آن را فراهم کند، لطفا تایلند را مدنظر قرار دهید.

بخشی از مصاحبه نخست وزیر تایلند با رادیو و تلویزیون مرکزی چین را در زیر می‌خوانید.

مجری: آقای نخست وزیر، از اول مارس امسال (11 اسفند)، چین و تایلند رسما وارد «دوران معاف از ویزا» شدند. نخست لطفا به ما بگویید چرا تایلند تصمیم به حذف ویزا برای شهروندان چینی گرفت؟ اهمیت معافیت از ویزای متقابل میان دو کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نخست وزیر تایلند: برای پاسخ به این سوال باید به این پرسش بازگردیم که «ما چه کسی هستیم؟» به دلیل اینکه بیشتر تایلندی‌ها نیاکان چینی دارند و اجداد ما از چین آمده‌اند، مردم تایلند و چین همواره با هم هماهنگ بوده‌اند. تایلندی‌ها علاقه زیادی به سفر به چین دارند. شهرهای چینی زیادی وجود دارد که تایلندی‌ها خیلی دوست دارند به آنها سفر کنند که از میان آنها می‌توان به پکن و شانگهای که به طور خاص محبوبند، اشاره کرد.

به همین شکل، چین بزرگترین منبع گردشگران تایلند طی دهه گذشته بوده است. یکی از راه‌های تحریک اقتصاد احیای صنعت گردشگری است، بنا بر این ما اعتقاد داریم اگر تایلند یک سیاست معافیت از ویزا را برای مردم چین اجرایی کند، به تحریک اقتصاد محلی کمک خواهد نمود. در عین حال این همچنین نشان دهنده نگرش دوستانه تایلند در قبال چین است و نشان می‌دهد ما برای چین ارزش قائلیم زیرا چین یکی از کشورهایی است که ما با آن روابط بسیار نزدیکی داریم. اینها دلایل تصمیم تایلند برای لغو شرایط ویزاست.

داده‌های منتشره از سوی وزارت گردشگری و ورزش تایلند در 27 فوریه (8 اسفند) نشان می‌دهد از اول ژانویه (11 دی) تا 25 فوریه (6 اسفند) امسال، تعداد گردشگران چینی که به تایلند سفر کردند از یک میلیون نفر عبور کرده و رتبه اول را در میان گردشگران خارجی به ثبت رساند.

مجری: قبلا گفتید که تایلند آماده پذیرایی از گردشگران چینی است و به نظر در این باره اعتماد به نفس دارید. می‌توانید به ما بگویید تایلند چه تدابیری اتخاذ کرده تا امنیت گردشگران خارجی را تضمین و به طور کلی تجربه سفر آنها را افزایش دهد؟

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn