صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

راهنمای امارات : مسافران چینی مهربان و صادق هستند

2015-06-25 19:11:09 CRI

در سالهای اخیر ، به دنبال توسعه پیوسته امارات متحده عربی ، شهرهای ابوظبی و دبی به مقاصد داغ گردشگری چینی ها تبدیل شده اند. مسافران چینی در چشم ساکنان محلی امارات چگونه به نظر می رسند؟ برای گردشگری در کشورهای اسلامی باید به چه مواردی توجه داشت ؟ در برنامه امروز جامعه و زندگی گزارش خبرنگار مستقر در خاور میانه را بررسی می کنیم .

در سالهای اخیر مسافرت چینی ها به امارات به میزان زیادی افزایش یافته است . طبق گزارش اخیر اداره گردشگری و فروش بازرگانی دبی ، سال 2014تعداد مسافران چینی به دوبی از 340هزار نفر فراتر رفته ، این رقم نسبت به سال 2013حدود 25درصد افزایش پیدا کرده است . چین هفتمین منشای گردشگران دبی محسوب می شود .

هتل برج العرب به عنوان یکی از نمادهای دوبی محسوب می شود ، غالباً برج العرب را «تنها هتل ۷ ستاره جهان» می‌نامند اما همیشه تعداد ستاره‌های آن مورد بحث بوده است.هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا ساخته شده است. برج العرب که وابسته به گروه جومره است، با شکل ویژه و تزئینات مجلل یکی از مقاصد حتمی مسافران چینی در دبی محسوب می شود . به گفته آقای پری شریبر معاون بخش روابط عمومی گروه جومره، در سالهای اخیر میزان مسافران چینی که در هتل برج العرب و هتل های دیگر وابسته به این گروه اقامت کرده اند ، پیوسته افزایش یافته است ، لذا گروه جومره به مسافران چینی بسیار اهمیت می دهد .

" ما از مسافران چینی که از هتل برج العرب بازدید می کنند ، بسیار استقبال می کنیم ، این هتل یکی از نمادهای جغرافیایی دبی است ، ما خدمات به زبانی چینی را در اختیار مسافران چینی می گذاریم . هنگام ورود آن ها به هتل ، کارمندان ما به زبان چینی با آنان احوالپرسی می کنند ، منوی رستوران به زبان چینی داریم . وقتی این مسافران به هتل ما زنگ می زنند ، کارمندانی که به زبان چینی مسلط هستند با آنان صحبت می کنند و تا حد امکان به خواسته های آنان رسیدگی می کنیم . "

همانطوریکه آقای شریبر گفت ، خدمات به زبان چینی برای مسافران چینی خیلی مهم است . خانم واهینا ، راهنمای محلی که بیش از 5سال راهنمای توریست بوده ، به خبرنگار رادیو بین المللی چین گفت : معمولا شرکت راهنمای چینی را به هیات توریستی چینی اعزام می کند ، اما در فصل شلوغ ، راهنمایان خارجی هم اعزام می کنند .

وی افزود: حالا خود به یادگیری زبان چینی پرداخته، قبلا با برخی مسافران چینی که انگلیسی صحبت نمی کردند مواجه بود ، گرچه برقراری ارتباط مشکل بود اما تعاملات همچنان راضی کننده بود .

وی گفت : " برخی مسافران چینی انگلیسی بلد نیستند ، امارات کشور عربی است و انگلیسی هم زبان روزمره است . البته ندانستن انگلیسی تاثیر زیادی ندارد اما اگر مسافران سطح انگلیسی خود را کمی ارتقا دهند ، به نظرم سفر آنان به امارات راحت تر و خوشایندتر می شود . "

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی