صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

استاد یوگای هند در چین

2015-07-09 22:03:48 CRI

چندی پیش نارندرا مودی، نخست وزیر هند به چین سفر کرد و یک استاد یوگای هند خوشبختانه با آقای مودی عکس گرفت . در مصاحبه با خبرنگار رادیو بین المللی چین ، آقای یوگارج احساسات خود را در مورد چین بیان کرد .

یوگارج به زبان تامیل "شاه یوگا " است . 15مه وی در فعالیت " قرار ملاقات تای جی و یوگا " حضور داشت . وی از این فعالیت لذت برد. پس از نشست با خبرنگار ، شتابان عکس های وی با نخست وزیر هند را نشان داد و گفت : .

" یوگای هند و تای چی چین نماینده فرهنگ سنتی دو کشور است . خوشبختانه به عنوان یکی از چهارصد نمایشکار در فعالیت تبادلات فرهنگی چین و هند موسوم به "قرار ملاقات تای جی و یوگا" حضور داشته و تعاملات دو فرهنگ را احساس کرده ام. در مقابل نارندرا مودی نخست وزیر هند و لی که چیانگ نخست وزیر چین نمایش هایی اجرا کردم ، این سابقه بی نظیر در زندگی من است . یوگی هندی یوگا را برای نخست وزیر چین معرفی کرد ، بازیگر چینی نیز تاجی را با آقای مودی آشنا کرد . سپس با نخست وزیران دو کشور عکس گروهی گرفتیم . برای من عکس گرفتن با آقای مودی هیجان انگیز بود ، ایشان با خوشنودی خواسته من را قبول کرد. حال این عکس را دارم ، هیچگاه فکر نمی کردم همچین اتفاقی برای من ببیفتد!

زادگاه یوگارج درچینایی مرکز استان نادوی تامیل هند است ، وی موسس مرکز یوگای پرنای در هنگ کنگ است . پدرش یک سرباز نیروی زمینی هند معلم اول وی بود ، از پنج سالگی تمرین یوگا را شروع کرد. سال 1991قهرمان مسابقات یوگای استان نادوی تامیل بود و لقب یاگارج را از آن خود کرد . از آن به بعد در مسابقات زیادی شرکت کرده و برنده شد. در سن هفده سالگی صلاحیت معلمی یوگا را کسب کرد . سال 2003برای تدریس به هنگ کنگ رفت . سال 2004برای اولین بار در دنیا با بالانشین با سر به مدت دو ساعت و 40دقیقه رکورد جدید گینس را خلق کرد. در سالهای 2009و2011 جداگانه دو رکورد گینس ثبت کرد.

ژانویه سال 2015وی رکورد ماراتن یوگا به مدت 40ساعت را به ثبت رساند . نارندرا مودی نخست وزیر هند که علاقه مند یوگا است ، در تیوتر خود از وی تقدیر کرد .

یوگارج در اشاره به این امر با هیجان گفت : تا پایان عمر تقدیر مودی نخست وزیر را فراموش نمی کنم . نخست وزیر پیشنهاد کرد که 21ژوئن روز یوگا نامیده شود ،از پیشنهاد ایشان بسیار سپاسگزارم . لذا از طریق رکورد گینس احساسات خود را بیان می کنم . سپس در تیوتر تقدیر نخست وزیر را دیدم ، این افتخار را همیشه یاد می کنم. "

مودی نخست وزیر هند به تازگی اولین سفر خود به چین به عنوان نخست وزیری را پایان داد ، وی از سه شهر با ویژگی خاص چین یعنی شی آن ، پکن و شانگهای دیدار کرد و در فعالیت های تبادلات فرهنگی حضور داشت. رهبران دو کشور در تبادلات فرهنگی چین و هند موسوم به "قرارملاقات تای جی و یوگا "که 15مه در معبد آسمانی پکن برگزار شد ، شاهد زیبایی فرهنگ سنتی شرق بودند .

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی