صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

درهمه استان‌های ایران کلینیک‌های سلامت جنسی تاسیس می شود

2015-08-15 21:22:06 CRI

یک مقام وزارت بهداشت ایران می‌گوید علت اصلی طلاق در ایران مشکلات جنسی است و به همین دلیلی در همه استان‌های ایران کلینیک‌های سلامت جنسی تاسیس می‌شود.

اسماعیل مطلق، رئیس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، به ایرنا، گفت: "۳۰ درصد ازدواج‌ها بعد از ۵ سال به طلاق منجر می‌شود که مهمترین علت آن مشکلات جنسی است به همین علت کلینیک‌های سلامت جنسی در تمام استانها دایر می‌شود."

آقای مطلق گفته کلینیک‌های "زناشویی و سلامت جنسی" با همکاری وزارت بهداشت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاسیس خواهند شد و هر یک از آنها شامل متخصص زنان، متخصص داخلی و یا عفونی، اورولوژیست، روانشناس و یک نفر روحانی خواهد بود.

به گفته او ۱۰ مرکز سلامت جنسی امسال تاسیس می‌شود و سال آینده نیز در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی مراکزی مشابه آغاز به کار خواهند کرد.

در ده سال گذشته در ایران آمار طلاق حدودا سه برابر شده، که اکثر این طلاق‌ها میان زوج‌های زیر ۳۰ سال است. میانگین سن اولین ازدواج در ایران هم در ایران بالا رفته و افزایش سن ازدواج برای زنان بیشتر از مردان است. (۳.۷ سال افزایش برای زنان و ۲.۶ سال افزایش برای مردان بین سال‌های ۱۳۵۵ و ۱۳۹۰)

در سال‌های اخیر مقام‌های جمهوری اسلامی به طور فزاینده برنامه‌هایی برای امور خانواده، باروری و همچنین نقش زنان در جامعه ترتیب داده‌اند، که می‌توان به مواردی از تاسیس سایت "معرفی واسطه ازدواج" و تلاش برای تشکیل "کانون ازدواج موقت" گرفته تا سهمیه‌بندی جنسیتی برخی رشته‌های دانشگاهی و تصویب طرحی برای ممنوعیت پیشگیری از بارداری اشاره کرد.

رئیس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت به ایرنا گفته است که این وزارتخانه در کنار تشکیل مراکز سلامت جنسی می‌خواهد به آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز بپردازد که برای این مساله کارگاه‌هایی آموزشی برای رشد جمعیت در مراکز درمانی برگزار خواهد شد.

آقای مطلق گفته وزارت بهداشت ایران برای رشد جمعیت ایران به همکاری دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیاز دارد.

سال گذشته آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، سیاست‌های کلی جمعیت را به نهادهای حکومتی ابلاغ کرد که عمده‌ترین بخش آن تاکید بر نیاز به رشد جمعیت ایران بود.


国际在线

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی