صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

گردشگری و اقتصاد شین جیانگ با کمک راه آهن سریع السیر رونق یافته است

2015-09-03 21:10:14 CRI

منطقه خودمختار ایغور شین جیانگ در شمال غرب چین قرار دارد ، مساحت آن یک میلیون و 660هزار کیلومتر مربع بوده و یک ششم مساحت کل  چین را تشکیل می دهد . بزرگترین استان چین محسوب می شود . شین جیانگ با هشت کشور روسیه ، قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، پاکستان ، مغولستان ، هند و افغانستان هم مرز است ، مرزهای زمینی این منطقه به 5600کیلومتر می رسد . در تاریخ رهگذر مهم جاده ابریشم باستانی بوده است .

ارومچی مرکز منطقه شین جیانگ در نقطه وسط قاره آسیا و اروپا واقع شده و تا دریا و آقیانوس بیشترین فاصله دارد .  52ملیت از جمله هان ، ایغور ، قزاقستان ، خویی و سیبو در این منطقه زندگی می کنند ، خیابان های اروموچی مناظر متفاوتی با شهرهای دیگر  چین دارد ، خاصه در شهر جنوبی اقلیت های ملی  ساکنان اصلی هستند، البسه ، زبان ، ظاهر فیزیکی مردم این منطقه  با ملیت هان قوم اصلی چین کاملا متفاوت است .

بازار بزرگ ارومچی بسیار معروف است و مقصد حتمی مسافران محسوب می شود ، امسال خیابان بازار بین المللی اروموچی لقب منطقه توریستی چهار ستاره را از آن خود کرده است . بله ، اینجا هم بازار می گویند ، در این خیابان ساختمان های با سبک اسلامی و با ویژگی اقلیت های ملی چشمان مسافران را جلب می کند .

خانم دیدیدار خدمه ایغوری قطار سریع المسیر شین جیانگ از خبرنگاران رادیو بین المللی چین به عنوان مهمانان خانواده اش دعوت کرد . مادرش چای شیر و اغذیه سنتی ایغوری درست کرد . دوستان خانم دیدیدار پس از مطلع شدن رسیدن خبرنگاران ، به گرمی میوجات محلی و اغذیه مخصوص را آورده اند . گرچه باهم قبلا آشنا نیستند، اما با گرمی از خبرنگاران پذیرایی می کنند . مهمانوازی ، سادگی و صداقت آنان به عنوان  اقلیت های ملی غرب چین ما را تحت تاثیر قرار داد.

شین جیانگ با رسوم سنتی و مناظر طبیعی ویژه مسافران داخلی و خارجی فراوانی به خود جلب کرده است  . خبرنگار دم درب تاتر بازار بزرگ با چند مسافر پکنی گفتگو کرد ، . خانم لی ضمن تقدیر از برنامه های هنری که به تازگی تماشا کرد و افزود : شین جیانگ واقعا دیدنی است ، اینجا دارای اغذیه لذیذ ، مناظر زیبا و زنان زیباست ، نباید اینها را از دست داد . "

ایلام نصرالدین رییس اداره گردشگری شین جیانگ در اشاره به گردشگری این منطقه گفت ، در سه ماه اول سال جاری ، اقتصاد گردشگری بطور کلی خوب بوده ، برنامه  امسال ما این است که از 55میلیون مسافر داخلی و یک میلیون و 500هزار مسافر خارجی  پذیرایی کنیم ، در آمد گردشگری به 70میلیارد یوان برسد . "

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی