صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

خدمات بهتر و راحت تر زندگی مردم ناشی از ساخت دولت دیجیتال

2019-07-23 16:32:59

«راه اندازی این اپلیکیشن خدمات راحت تر و بهتر در اختیار معلولان قرار داده است. به این ترتیب، ما معلولان می توانیم راحت تر کارهای خود را انجام دهیم و همچنین در زمان صرفه جویی می کنیم».

سو لی پینگ، خانمی که در شهر شن جن استان گوانگ دونگ زندگی می کند، خاطره کوتاهی را که سال گذشته برای خودش اتفاق افتاده، برای خبرنگار رادیو بین المللی چین تعریف می کند. خانم سو از ناحیه پا دچار معلولیت است، سال گذشته او بر اثر بی دقتی گواهینامه معلولیت خود را گم کرد. از آن جا که او در طول سفر خود روزها و هنگام انجام کار، همیشه از این گواهینامه استفاده می کند، بدین سبب گم شدن آن برایش بسیار پر دردسر بود. در آن زمان که خانم سو از گم شدن گواهینامه اش بسیار نگران بود، یک اپلیکیشن به نام "یو شنگ شی" (yue sheng shi) به او کمک کرد.

او به خبرنگار گفت:

«دوستان معلولم به من گفتند یک اپلیکیشن بسیار خوبی هست که می توانی امتحانش کنی، بعد آن ها روش استفاده از آن را به من یاد دادند. استفاده از آن راحت بود و من توانستم در کوتاه مدت دوباره یک گواهینامه معلولیت به دست بیاورم.»

خانم سو گفت که پس از ارایه درخواست در اپلیکیشن در موبایل، یک هفته بعد گواهینامه جدید را گرفت. این در حالیست که قبلا برای به دست آوردن گواهینامه دست کم به یک ماه زمان نیاز بود، همچنین قبلا برای درخواست وسایل کمکی و کمک هزینه معلولان باید بارها به دفاتر و نهادهای مربوطه می رفتند تا فرم های زیاد و مدارک بسیار ارایه می دادند. حالا با این اپلیکیشن، تنها با لمس موبایل می توانند همه تشریفات را انجام دهند. این اپلیکیشن بسیار خانم سو و دوستان معلولش را راحت کرده است و برای آن ها آسایش به ارمغان آورده است.

شی جین پینگ، رییس جمهوری خلق چین در نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین راهبرد "ایجاد کشور نیرومند اینترنتی، چین دیجیتال و جامعه هوشمند" را مطرح کرد و تبدیل دولت سنتی به دولت دیجیتال آغاز شد. اپلیکیشن یاد شده یکی از دستاوردهای مهم استان گوانگ دونگ در زمینه پاسخ به درخواست شی جین پینگ برای دیجیتالی شدن دولت است. این اپلیکیشن منابع خدمات نهادهای امنیت عمومی، امور مدنی، نیروی انسانی و تامین اجتماعی و آموزش و پرورش را جمع آوری و به روز کرده و مشکلات مردم را حل می کند.

وانگ شین هویی، مقام اجرایی ارشد شرکت مسوول ایجاد شبکه گوانگ دونگ دیجیتال که اپلیکیشن "یو شنگ شی" را تولید کرده، گفت که کمک به مردم در مسایل مورد توجه آن ها ایده های طراحی و نقاط حرکت اپلیکیشن یاد شده است. وی افزود:

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی