صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

خدمات بهتر و راحت تر زندگی مردم ناشی از ساخت دولت دیجیتال

2019-07-23 16:32:59

«ما در هنگام طراحی اپلیکیشن بسیار به حل مسایل مورد توجه مردم اهمیت می دهیم. تیم من وقتی که شروع به طراحی این اپلیکیشن می کردم، دو ماه را صرف رسیدگی و مطالعه کرد تا بفهمد مردم نیاز به انجام چه نوع کارهایی دارند. بدین سبب چند نقش عمده این اپلیکیشن که بسیار مورد نیاز مردم است، در نخستین گروه راه اندازی شد. برای نمونه، کارهای مربوط به امنیت عمومی، گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی الکترونیکی و همچنین بیمه اجتماعی و غیره. همه این ها بسیار مورد توجه مردم است و همیشه از آن استفاده می کنند.»

به سبب همین ایده طراحی مردم گرا، اپلیکیشن یاد شده پس از راه اندازی در کوتاه مدت بسیاری کاربران را جلب کرد و حالا دارای 13 میلیون و 170 هزار کاربر است و روزانه 9 میلیون و 150 هزار نفر از آن استفاده می کنند.

گائو شانگ شنگ، معاون رییس اداره مدیریت ارقام خدمات دولتی استان گوانگ دونگ به رادیو بین المللی چین گفت:

«روزانه بیش از 9 میلیون نفر از اپلیکیشن ما استفاده می کنند. این رقم نشان می دهد که اپلیکیشن ما بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. می دانید که استان گوانگ دونگ بیش از 100 میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از 13 میلیون نفر یعنی چه؟! یعنی هر 8 نفر در گوانگ دونگ، یک نفر از اپلیکیشن ما استفاده می کند. این نشان می دهد که مردم آن را دوست دارند و بسیار خوشحالند که زندگی به سبب فناوری بهتر شده است. ما همچنان این ایده مردم گرا را در کارهایمان اجرا خواهیم کرد.»

اکنون، اپلیکیشن "یو شنگ شی" 687 نوع خدمات مورد نیاز مردم را در اختیار مردم قرار می دهد. وانگ شین هویی مقام اجرایی ارشد شرکت مسوول ایجاد شبکه گوانگ دونگ دیجیتال گفت که در مرحله بعد همچنان انواع بیشتر خدمات را در این اپلیکیشن افزایش می دهند تا آن به طور واقعی به وسایل راحت برای خدمت به مردم تبدیل شود. او اضافه کرد:

(نوار 5) «انواع خدمات اپلیکیشن ما از کم تر از رقم 500 از اوایل سال جاری به رقم 687 در حال حاضر افزایش یافته است، قصد داریم امسال همچنان این رقم را افزایش دهیم. همچنین امیدواریم که چارچوب خدمات اپلیکیشن را گسترده تر کرده و خدمات عمومی بیشتر ارایه دهیم؛ برای نمونه، خدمات خرید برق و آب، بلیت سینما و غیره. به این ترتیب، همه کارهایی که ارتباط نزدیک با زندگی مردم دارد را انجام می دهیم و اپلیکیشن خود را به وسیله ای راحت برای زندگی مردم تبدیل می کنیم. این برنامه ما برای آینده است.»

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی