صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

آگاهی از اصول و رفع محدودیت های گمرکی

2019-02-12 16:16:16

در اوج سفرهای خارجی، بیشتر گردشگران به جز لذت ‌بردن از مناظر فوق العاده طبیعی و فرهنگی و تاریخی، به گشت و گذار در بازار هم پرداخته و خرید می کنند. اما با توجه به آشنایی کم با سیاست‌های جدید گمرک، گاهی مسافران هنگام عبور از گمرک دچار مشکلات می شوند. چندی پیش، مسوول گذرگاه "گونگ بیِ" چین در گفت و گو با خبرنگاران تشریح کرد: هنگام سفر به خارج، مسافران تنها با آگاهی از "سه اصل طلایی گمرکی"، می توانند بدون مشکل از گمرک عبور کنند.

اصل اول

دارا بودن چه نوع اموال و منقولات باید به گمرک اعلام شود؟

طبق اطلاعات، نخست، باید مبلغ پول نقد همراه اعلام شود. هنگام ورود و خروج، شخصی که دارای بیش از 20 هزار یوان پول نقد و یا ارز نقد به ارزش بیش از 5 هزار دلار باشد، باید داوطلبانه به گمرک اعلام و "نسخه اعلامیه" را پر کند؛ کسی که ارز نقد بیشتر از میزان تعیین شده داشته باشد نیز موظف است "کارت حامل" صادر شده از سوی بانک و یا بخش مربوط اداره مدیریت ارزهای ملی چین را به گمرک نشان دهد.

دوم، باید لوازم مصرفی شخصی که ارزش آن بیشتر از محدودیت تعیین شده است را اعلام کند. شهروندان کشور چین هنگام بازگشت از سفر خارجی خود، باید ارزش لوازم مصرفی بیش از 5 هزار یوانی که در خارج از کشور خرید کرده اند را به گمرک اطلاع دهند. مسافران خارجی نیز هنگام ورود به سرزمین چین باید لوازم با ارزش بیش از 2 هزار یوانی را که احتمالا قرار است داخل چین بماند، اعلام کنند. لازم به ذکر است، گمرک چین نیز یادآوری می کند که این اصول، مسافرانی را که چندین بار رفت و برگشت کوتاه مدت دارند، شامل نمی شود.

برای آگاهی از دیگر اموالی که لازم به اعلام است، باید به بیانیه هفتاد و دو سال 2007 اداره کل گمرک چین رجوع شود.

اصل دوم

محدودیت تعداد اموال همراه مسافران

پیشنهاد می شود که در سفرهای خارجی، خرید زیاد انجام نشود، چرا که کشور، قانون محدودیت تعداد اموال و ارزش معافیت از مالیات گمرکی اموال همراه با مسافران را مشخص کرده ‌است.

مقررات سختگیرانه گمرک چین درباره ارزش معافیت از مالیات گمرکی به شرح زیر است: هنگام ورود و خروج، گمرک بر اساس اصل "مصرف شخصی و تعداد منطقی"، اموال شخصی را چک می کند و اجازه عبور می دهد. اموال مصرف شخصی با ارزش 5 هزار یوان و یا کم تر از آن برای مسافران چینی که در خارج از کشور خرید کرده‌اند، (مسافران با چندین بار رفت و برگشت کوتاه مدت را شامل نمی شود) معاف از مالیات گمرکی است. اگر ارزش اموال بیشتر از 5 هزار یوان باشد، باید به گمرک اعلام شود. پس از بررسی و تشخیص حقیقت مصرف شخصی، گمرک، برای بیش از 5 هزار یوان مالیات دریافت می کند و برای آیتم های جدانشدنی، باید مالیات به طور کامل پرداخت شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی