صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

آگاهی از اصول و رفع محدودیت های گمرکی

2019-02-12 16:16:16

در صورتی که مبلغ 5 هزار یوان برای خرج کافی نباشد، چه باید کرد؟ خبر خوب این است که بر پایه حفظ 5 هزار یوان، میزان معافیت از مالیات، این اجازه داده می شود که در فروشگاه‌های معاف از مالیات در گذرگاه‌ها خرید انجام شود، اما مبلغ کل معاف از مالیات گمرکی نباید بیشتر از 8 هزار یوان باشد.

این مسوول، به ویژه توضیح داد که مصرف شخصی، به معنی مصرف خود فرد و یا هدیه برای قوم و خویشان است، نه فروش و اجاره! تعداد منطقی نیز به تعداد عادی بر اساس شرایط مسافران، هدف سفر و مدت زمان اقامت مسافران اشاره می شود.

مقررات گمرک چین درباره سیگار و مشروبات الکلی به شرح زیر است: مسافرانی که به هنگ کنگ و ماکائو سفر می کنند، می توانند مشروبات الکلی کم تر از 750 میلی لیتر (با نسبت الکل بالای 12 درصد)، سیگار کم تر از 200 عدد (سیگار برگ، کم تر از 50 عدد) و یا تنباکو کم تر از 250 گرم را بدون مالیات همراه خود ببرند. مسافرانی که به دیگر مناطق خارجی سفر می کنند، می توانند مشروبات الکلی کم تر از 1500 میلی لیتر (با نسبت الکل بالای 12 درصد)، سیگار کم تر از 400 عدد (سیگار برگ، کم تر از 100 عدد) و یا تنباکو کم تر از 500 گرم را بدون مالیات همراه خود از گمرک عبور دهند.

برخی از راهنماهای آژانس برای جلوگیری از پرداخت مالیات گمرکی، اموال خرید خود را بین اعضای گروه سفر تقسیم می کنند که در این صورت مسافران نیز با ریسک قاچاق رو به رو می شوند. بدین دلیل، گمرک هشدار می دهد تا به راحتی در عبور اموال از گمرک به دیگران کمک نکنند. شایان ذکر است که این احتمال وجود دارد، در داخل اموالی که برای دیگران حمل می کنند، مواد ممنوعه مانند مواد مخدر جاسازی شده باشد.

اصل سوم

حمل مواد حساس ممنوع است!

محصولات حیوانی و گیاهی از جمله میوه‌های تازه، حیوانات زنده (به غیر از سگ و گربه)، پاتوژن های حیوانی و گیاهی، آفات و دیگر موجودات خطرناک، اجساد حیوانات، خاک، مواد اصلاح شده ژنتیکی و بیولوژیک و دیگر محصولات قابل نظارت و بررسی از کشورها و مناطق دارای شیوع بیماری حیوانی و گیاهی از جمله مواد ممنوعه است.

مواد حساس، شامل حیوانات و گیاهان رو به انقراض نیز می شود. به طور مثال، بر اساس قوانین و مقررات مربوط، عاج و محصولات عاج از جمله مواد ممنوعه واردات و صادرات چین است و در صورت نداشتن مجوز صادرات از سوی کشور صادرکننده و مدارک مربوط به مجوز تصویب واردات و صدور از سوی دفتر مدیریت موجودات رو به انقراض چین، واردات و صادرات، حمل و یا پست عاج و محصولات عاج ممنوع است.

حمل نسخ، اوراق چاپ شده و عتیقه‌ های گران بها نیز به خارج از کشور ممنوع است. همچنین، وارد کردن انواع سموم قوی، تریاک، مرفین، هروئین، ماری جوانا و سایر مواد اعتیاد زا وهمچنین داروهای روانگردان به داخل کشور ممنوع است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی