صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

سفری با آسودگی خاطر برای چشیدن طعم خوش زمستان در تبت

2019-04-02 18:29:19

با توجه به شرایط ویژه اقلیمی، در گذشته تبت تنها استان چین به شمار می رفت که قطار به آن راه نداشت. در گذشته، برای رفتن به لهاسا تنها می شد به وسیله هواپیما، اتوبوس و خودروی شخصی سفر کرد. سه فرودگاه غیر نظامی در قلمرو تبت وجود دارد که به ترتیب، فرودگاه "گونگ گای لهاسا" و فرودگاه "بانگ دای لهاسا" و فرودگاه "لین جی" است. پنج جاده اصلی نیز برای ورود به تبت وجود دارد که جاده استان "چین های– تبت"، جاده استان "سی چوان– تبت"، جاده استان "یون نان– تبت"، جاده "شین جیانگ– تبت" و جاده "چین و نپال" است.

چین برنامه دارد تا پنج مسیر ریلی ورود به تبت ایجاد کند. در روز اول ژوییه سال 2006، مسیر قطار چین های– تبت با طول 1142 کیلومتر راه‌اندازی شد که یک مسیر فلاتی در جهان با بالاترین ارتفاع از سطح دریا محسوب می شود. همچنین در روز 16 اگوست سال 2014، مسیر امتداد راه آهن چین های– تبت که لهاسا و "ری کازه" را به هم متصل می کند، راه‌اندازی شد که از این رو، کل طول مسیر به 1956 کیلومتر می رسد.

مسیر ریلی سی چوان– تبت با طول 1629 کیلومتر، دومین مسیر ریلی رو به تبت است که از سال 2014 شروع به ساخت و ساز آن شده و همچنان ادامه دارد. پس از راه‌اندازی، از شهر "چنگ دو"، "چونگ چینگ" و "شی آن" به لهاسا با قطار تندرو، تنها به 13 ساعت وقت نیاز است.

از این رو، از سال 2006 تا کنون، برای کسانی که می خواهند مناظر در مسیر به تبت را تماشا کنند، سفر با قطار گزینه ای مطلوب است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی