صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

ماجرای اقامت در مخفیگاه کوهستانی شیر زرد

2019-04-23 09:52:44

مخفیگاه کوهستانی شیر زرد به علت شباهتش به شیر نر نام گذاری شده‌است که در بیشتر نقاط دیدنی در این محل وجود دارد و از دارایی های ارزشمند ناحیه گردشگری "جانگ جیا جیه" در استان "هونان" واقع در جنوب غربی چین به شمار می رود.

مخفیگاه شیر زرد، "مخفیگاه هوانگ شی" نیز خوانده می شود. گفتنی است که "هوانگ شی حکیم" که استاد جانگ لیانگ (250 ق.م – 186 ق. م) مشاور معروف دوران پایانی "سلسله چین" در اوایل "سلسله هان" بود، در این مکان اکسیر عمر جاودانه را کشف کرد. مخفیگاه شیر زرد در مرکز پارک ملی جنگلی جانگ جیا جیه قرار دارد که در حقیقت سکوی مربعی شکل پهناوری با ارتفاع 1080 متر در بالای کوه است. مساحت مخفیگاه 16.5 هکتار و قسمت جنوب غربی آن نسبتا بالاتر و قسمت شمال شرقی آن با ارتفاع پایین‌تر است. اطراف این مخفیگاه صخره‌های شیب‌دار وجود دارد.

با گذشت زمان و نگاه به دوردست ها، کوه‌ها و قله‌های عجیب و غریب کم کم ظاهر می شود و همچون نقاشی‌های آب مرکب سنتی چین به نظر می رسد.

اتوبوس ما حدود عصر وارد پارک جنگلی ملی "جانگ جیا جیه" می شود. هوا ابرییست و قله‌های مرتفع در پوششی از مه کمرنگ فرو رفته و فضایی اسرار آمیز ایجاد شده است. سرسبزی‌ محل در زیر مه گسترده گاهی آشکار و گاهی پنهان می شود! اتوبوسی که بر آن سواریم در میان مه حرکت می کند. احساس می کنم درون گلدانی بزرگ قرار گرفته ام و اطرافم قله‎های بزرگ بامبو مانند تازه رسته است و درختان کاج قدیمی در نزدیکی ام قابل چیدن است! هنگامی که اتوبوس از وسط کوه‌ها و نهرها عبور می کند و جلو می رود، حس می کنم در میان نقاشی زیبای طبیعت قرار گرفته ام! از بودن در میان چنین فضایی بکر بسیار لذت می برم.

برای این که به موقع به مقصد روز دوم برسیم، تصمیم گرفتیم پیاده از میان کوه‌ها حرکت کنیم و خود را به پای قله مخفیگاه شیر زرد برسانیم. جالب ‌ترین و زیباترین مناظر جانگ جیا جیه تنها در زیر باران ظاهر می شود! آب و هوای کوهستانی همیشه در حال تغییر است. ناگهان باران شروع به باریدن می کند و پس از مدتی بند می آید. دقیقا به علت تغییرات ناگهانی آب و هوای محلی، زیبایی منحصر به فرد جانگ جیا جیه در میان پرده ای از مه و نم نم باران شکل گرفته ‌است.

گروه ما، در راه مارپیچ پر فراز و نشیب‌، همراه با سرسبزی‌ دلنشین و صدای گوشنواز پرندگان، از میان دره ای عبور می کند، هوا تقریبا تاریک شده است که به مقصد می رسیم.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی