صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

سفر به هوانگ شان با قطار تندرو

2019-05-01 00:29:33

"مسافران عزیز خوش آمدید. لطفا سوار واگن‌های قطار تندرو سی آر اچ از شهر هانگ جوئو به شهر هوانگ شان شوید..." همراه با صدای دلنشین اپراتور راه آهن، قطار تندرو شماره G7319 از شانگهای حرکت می کند. در بیرون واگن، رود آبی و کوه سرسبز به چشم می خورد. در مسیر این قطار، تعداد زیادی اماکن دیدنی معروف وجود دارد که با حرکت قطار، مانند نقاشی از آب ها و کوهستان های متصل شده به هم جلوه گری می کند که پشت سر هم به نمایش گذاشته می شود. در داخل واگن، نمایش آواز و رقص و بازی‌های تعاملی اجرا می شود تا تمام مسافران و گردشگران سفری رضایت‌بخش و جالب داشته باشند.

در این مسیر قطار تندرو، ایستگاه‌ها در شهر "شانگهای"، "جیا شینگ"، "هانگ جوئو"، "شوان چنگ" و "هوانگ شان" تاسیس شده‌است که از منطقه ای با غنی‌ترین منابع گردشگری چین و بیشترین توده‌ی گردشگران عبور می کند. از این رو، قطار تندرو از هانگ جوئو به هوانگ شان، نیز لقب "کانال طلایی گردشگری در سطح بالای جهان" را به خود اختصاص داده‌است.

زن و شوهری بیش از هفتاد ساله که اهل شانگهای هستند، با شادی بیان می کنند: "در گذشته برای رفتن به شهر هوانگ شان، باید اتوبوس سوار می شدیم که بیش از 5 ساعت طول می کشید. چون که شهر هوانگ شان از مناطق کوهستانی است، به این سبب، اتوبوس نمی تواند با سرعت بالا حرکت کند. در این صورت، نه تنها وقتمان تلف می شد، بلکه در جریان راه، به علت پستی و بلندی های کوه و جاده نیز احساس راحتی نمی کردیم و گاهی به علت پیچیدن در پیچ جاده کوهستانی، دچار سرگیجه می شدیم. چنین سفری برای ما سالخورده‌ها تحمل ناپذیر است. حالا خیلی خوب شده که می توانیم با قطار تندرو تنها در دو و نیم ساعت از شانگهای به شهر هوانگ شان سفر کنیم. قطار تندرو، با سرعت و بدون تکان حرکت می کند. ما خیلی خوشحالیم که شاهد چنین پیشرفتی هستیم."

خانم "لی" که در سفر پسر شش ساله اش را همراه دارد نیز خاطر نشان می کند: "پس از راه اندازی قطار تندرو، رفتن به شهر هوانگ شان آسان‌تر شده است. حالا می توانیم هر ماه برای تفریح به آن جا برویم. این خیلی عالی شده است که هم می توانیم با فرزندانمان سفر کنیم تا بیشتر با فرهنگ سنتی محلی آشنایشان کنیم و هم می توانیم با والدینمان همراه شویم تا آنان بتوانند هوای تازه استشمام کنند."

پس از راه‌اندازی قطار تندرو، از شهر هانگ جوئو به شهر هوانگ شان، سریع ترین زمان تنها به یک ساعت و نیم وقت نیاز دارد و از شهر شانگهای به هوانگ شان نیز از سریع ترین زمان، بیش از 4 ساعت در گذشته به حدود دو ساعت و نیم تبدیل شده‌است که به اندازه چشمگیر در وقت مردم صرفه‌جویی می شود. در این صورت، گردشگران می توانند بهتر از تعطیلات خود لذت ببرند و بهتر برنامه‌ریزی کنند تا از بیشتر مناظر محلی بازدید کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی